Org. pracy‎ > ‎

Psycholog szkolny

Godziny pracy psychologa szkolnego w roku szkolnym 2014/2015:
Czwartek godz. 8.00-14.00 (Prusy)
Piątek godz. 8.00-9.00 (Prusy) oraz 9.00-12.00 (Ksieginice Wielkie)

Zapracowanych i zatroskanych rodziców a także dzieci i młodzież zapraszamy również do kontaktu mailowego:

abilska@zspprusy.edu.pl

Drodzy Rodzice,

nie czekajcie, aż problem, z którym się borykają się Wasze dzieci będzie bardzo złożony. Czasami wystarczy zwyczajne przeczucie, że „coś jest nie tak”, lub zaobserwowanie w funkcjonowaniu dziecka jakiś niepokojących dla Państwa symptomów.

Warto spotkać się z psychologiem, jeżeli Państwa dziecko:
  • ma trudności w nauce szkolnej: nie rozumie materiału, z trudem go zapamiętuje, ma trudności w czytaniu i pisaniu, osiąga niskie rezultaty w nauce,
  • przejawia trudności z motywacją do nauki, opuszcza zajęcia szkolne
  • bywa przygnębione, smutne, unika kontaktu, izoluje się
  • ma trudności w radzeniu sobie z emocjami – bywa agresywne, wybuchowe
  • nie jest akceptowane w klasie lub grupie rówieśniczej, doświadcza agresji lub przemocy ze strony rówieśników
  • istnieje podejrzenie, że sięga po alkohol lub substancje psychoaktywne (narkotyki, używki)
  • ucieka w świat wirtualny, np. internetu, gier komputerowych
  • sprawia tzw. trudności wychowawcze
  • a także wtedy, gdy….chcecie Państwo lepiej zrozumieć swoje dziecko, polepszyć kontakt z nim i umieć wspierać je w trudnym okresie rozwoju i dorastania.

Psycholog szkolny pomaga również rodzicom. Spotkania z psychologiem mogą pomóc Państwu zrozumieć swoje dziecko oraz pogłębić Państwa relacje z synem, czy córką.

Internet jest źródłem różnego rodzaju informacji, a rodzicielstwo źródłem różnego rodzaju kłopotów. Można pogodzić te dwa źródła i poszukać właśnie w Internecie informacji, które mogły by pomóc Wam rodzicom w wychowywaniu i wspomaganiu procesu edukacji. Chcąc wyjść na przeciw potrzebom rodziców związanych z poszukiwaniem różnego rodzaju informacji dotyczących tego, w jaki sposób wspierać dzieci, zamieszczamy podstronę, na której pojawiać się będą linki dotyczące wychowywania i edukacji dzieci w sytuacjach problemowych.  Zachęcamy do zaglądania i poszerzania swojej wiedzy:

Ciekawe linki dla rodziców

Polecam również podstronę PROFILAKTYKA