Jak pomóc Waszemu dziecku by zostało wzorowym uczniem

Mamo! Tato!
Niedługo idę do szkoły i zostanę prawdziwym uczniem. Już nie mogę się doczekać! Wiecie o tym, że sporo potrafię, ale wiele jeszcze muszę się nauczyć. Wy możecie mi w tym pomóc i przygotować mnie do bycia superuczniem.

A oto kilka wskazówek jak możecie to zrobić:

1.      Bawcie się ze mną słowami i łamigłówkami. Pani mówi, że wspiera to moje umiejętności w zakresie syntezy i analizy słuchowej i wzrokowej. Wiem, że to strasznie brzmi, ale pani mówi, że jest to niezbędne w czasie nauki pisania i czytania (kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak to zrobić).

2. Wspierajcie mnie w rozumieniu pojęć typu: „nad”, „pod”, „przed”, „za” oraz odróżnianiu lewej i prawej strony (kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak to zrobić).

3. Bardzo chcę nauczyć się pisać, a Wy możecie mi pomóc w przygotowaniu się do nabycia tej umiejętności (kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak to zrobić).

4. Nie zapominajcie o umiejętnościach rozmawiania. To jest konieczne do osiągnięcia sukcesu w szkole(kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak to zrobić).

5. Wspomagajcie mnie samodzielnym rozwiązywaniu problemów, szukaniu rozwiązań i planowaniu kolejnych działań (kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak to zrobić).

6. Pomóżcie mi dojrzale, adekwatnie reagować na sukcesy i porażki oraz w zrozumieniu znaczenia obowiązku i odpowiedzialności za siebie (kliknij tutaj, by dowiedzieć się jak to zrobić).

7. Zwróćcie uwagę, czy:

•    chętnie uczestniczę w zabawach i grach ruchowych.
•    potrafię jeździć na rowerze, łyżwach, rolkach.
•    jestem w stanie zachować określoną pozycję ciała przez jakiś czas (spokojnie stać, siedzieć).
•    potrafię się samodzielnie ubrać, zjeść posiłek, korzystać z toalety.
•    dobrze widzę i słyszę.
•    męczę się szybciej niż moi rówieśnicy.
•    prawidłowo wymawiam wszystkie głoski.

A oto kilka przykładowych stron, które mogą Wam pomóc w pracy ze mną:

bajki do słuchania

strona z bajkami wierszykami, zabawami i piosenkami

kolorowanki

portal dla dzieci

Więcej zawsze możecie znaleźć w Internecie

Jeśli będziecie mieć jakieś pytania, nasza Pani chętnie odpowie na wszystkie. Opowie Wam też bardzo chętnie o moich sukcesach i podpowie, w czym szczególnie potrzebuję waszego wsparcia.

Wasz przyszły wzorowy uczeń

Przygotowała Agnieszka Bilska w oparciu o tekst Joanny Goc