Tant Wiktoria

2

16

Konkurs czytelniczo-plastyczny pod hasłem "Czytanie nie boli"

opublikowane: 24 paź 2013, 12:42 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 24 paź 2013, 12:44 ]

Dnia 22 października 2013 r. rozstrzygnięty został konkurs czytelniczo-plastyczny pod hasłem "Czytanie nie boli". W konkursie mogli wziąć udział wszyscy uczniowie klas IV-VI szkoły podstawowej oraz gimnazjum.  Zgłoszono bardzo dużo ciekawych i wykonanych różnorodnymi technikami, prac plastycznych. Uczniowie wykazali się dużą pomysłowością i oryginalnością w ujęciu tematu.W związku z tym  komisja w składzie : p. Marzena Jędrzejewska, p. Bożena Krzesaj i p. Henryka Mularska, miała spore trudności z wyłonieniem zwycięzców.

Dominika Ranosz kl. III b

Wyróżnieni uczniowie otrzymają nagrody, natomiast wszystkim, którzy  wzięli udział w konkursie składamy serdeczne podziękowania i gratulacje - macie naprawdę mnóstwo talentów,  nie bójcie się ich pokazywać!  Wyróżnione prace zostaną zaprezentowane na wystawie.

Organizatorzy konkursu: Marzena Jędrzejewska i Bożena Krzesaj

Gminny Konkurs Ekologiczny "Przyjaciele przyrody" dla klas 1-3.

opublikowane: 19 cze 2013, 03:12 przez Mariola Litwin

12 czerwca 2013r uczniowie z naszej szkoły i szkoły z Żelowic rozwiązywali test o tematyce przyrodniczo - ekologicznej. W każdej kategorii wiekowej przyznano nagrody dla najlepszych konkursowiczów.

III miejsce - Michał Klimontowski 3b SP Prusy

Organizatorkami konkursu były panie Danuta Ryba, Ewa Rudnicka, Barbara Chyży i Mariola Litwin.
Gratulujemy zwycięzcom.

II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania - 9 I 2013

opublikowane: 16 sty 2013, 15:46 przez ZSP Prusy

09 stycznia w szkole w Księginicach odbył się II Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania.

W pokoiku Tosi, uczniowie z ośmiu szkół naszego powiatu czytali fragmenty "Plastusiowego pamiętnika".
Sam bohater siedział na biurku i się przysłuchiwał.

W tym roku wiele dzieci czytało naprawdę pięknie. Prawdziwą rewelacją był Michał Macikiewicz z Wiązowa - czytał jak z nut.
Również nasza uczennica Laura Karaś zachwyciła jury płynnością i interpretacją.

Na pochwałę zasłużyli także uczniowie klasy IIIb (op. Danuta Ryba ), którzy brawurowo wystąpili z przedstawieniem Pinokio
po zakończeniu zmagań konkursowych.

Wyniki konkursu były następujące:
1 miejsce - Michał Macikiewicz SP Wiązów
2 miejsce - Laura Karaś ZSP Prusy
3 miejsce - Wiktoria Dziki ZSP Borów i Antonina Fidzińska PSP nr 5 w Strzelinie
wyróżnienie - Jakub Ożóg SP Borek Strzeliński

Konkurs przygotowały Mariola Litwin, Danuta Ryba i Ewa Rudnicka.
Patronował i finansował Urząd Gminy w Kondratowicach.

IX Powiatowy Konkurs Ortograficzny dla klas 1-3.

opublikowane: 24 maj 2012, 07:06 przez Mariola Litwin   [ zaktualizowane 24 maj 2012, 09:45 ]

Miło nam donieść, że po sukcesach sportowych, kolejny sukces odnieśli nasi uczniowie na powiatowym konkursie ortograficznym. W PSP nr 5 w Strzelinie 24 maja uczniowie 10 podstawówek z powiatu walczyli
o tytuł  "Mistrza ortografii". I miejsce wśród uczniów klas pierwszych zdobył Stasiu Korgul (opiekun: Mariola Litwin). Wyróżnieniem pochwalić się może Kasia Ossowska, która reprezentowała trzecioklasistów (opiekun: Joanna Kłysz). Gratulacje.

OGÓLNOPOLSKA AKCJA " POLSKA BIEGA"

opublikowane: 21 maj 2012, 23:41 przez Jolanta Lech

18.05.2012 r. na obiektach sportowo - rekreacyjnych parku miejskiego w Strzelinie odbył się finał ogólnopolskiej akcji" POLSKA BIEGA", w której wzięliśmy udział. Uczestnicy w poszczególnych kategoriach wiekowych musieli pokonać dystans 400 m, 600 m i 1200 m. Reprezentacja naszej szkoły spisała się znakomicie!!!! Zdobyliśmy cztery pierwsze miejsca i jedno trzecie. Byliśmy niepokonani!!! W kategorii szkół podstawowych na dystansie kobiet I miejsce zajęła Aleksandra Jopa z klasy V B, na dystansie mężczyzn I miejsce zajął Mateusz Winczura z klasy VA ,a na miejscu III uplasował się Dominik Jasiński również z tej klasy. W gimnazjum w kategorii kobiet I miejsce w pięknym stylu wywalczyła uczennica klasy I A, Aneta Molenda.  W kategorii mężczyzn I miejsce zajął Piotr Kaczmarek uczeń klasy III A . Wszyscy zwycięzcy otrzymali medale, dyplomy i nagrody rzeczowe. Po zsumowaniu punktacji okazało się że szkoła podstawowa wywalczyła I miejsce drużynowo a gimnazjum miejsce II. Jest to na prawdę bardzo duży sukces uczniów naszej szkoły, którym z całego serca gratulujemy!!!! Niech ta biegowa przygoda trwa jak najdłużej!!!

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 1-3.

opublikowane: 19 maj 2012, 07:49 przez Mariola Litwin

Szkolny Konkurs Ortograficzny dla klas 1-3 odbył się w pierwszych dniach maja. Każda grupa wiekowa pisała inne, dostosowane do swoich umiejętności dyktando. Wyniki przedstawiają się następująco:

III miejsce - Sebastian Sobieraj kl 3a

Konkurs przygotowały i przeprowadziły Danuta Ryba, Mariola Litwin i Ewa Rudnicka.

Powiatowy Konkurs Recytatorski PEGAZIK

opublikowane: 12 mar 2012, 01:43 przez Katarzyna Oledzka   [ zaktualizowane 12 mar 2012, 01:49 ]

8 marca 2012r. w Strzelińskim Ośrodku Kultury odbył się etap powiatowy Dolnośląskiego Konkursu PEGAZIK. Gimnazjum Publiczne im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach reprezentowało czworo laureatów etapu szkolnego tegoż konkursu. Wyróżnienie na szczeblu powiatowym zdobył uczeń klasy IIIa - Sławomir Kulik.

Wyniki konkursów plastycznych - Dzień Patrona

opublikowane: 7 mar 2012, 13:00 przez ZSP Prusy

Klasowy konkurs na gazetkę ścienną o patronie

Szkoła Podstawowa:

I miejsce – klasa IV A             sala nr 16s.

II miejsce – klasa VI B            sala nr 10

III miejsce – klasa IV B           sala nr 12s.