Konkursy‎ > ‎

Przegląd Piosenki Religijnej 2013


IX PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ „ŚPIEWAJMY PANU”

 

Dnia 24.10.2012r. roku w kościele parafialnym pw. św. Wawrzyńca w Prusach odbył się IX Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem „Śpiewajmy Panu”, zorganizowany przez katechetki - Krystynę Bazal i Grażynę Mazur. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży tradycji śpiewania pieśni i piosenek religijnych.

 

            Konkurs odbył się w trzech kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadginazjalne. Do konkursu zgłosiło się 98. uczestników, którzy wystąpili w 31. grupach (soliści, duety, zespoły).

W pracach komisji konkursowej brali udział: 

- Ks. Krzysztof Romaniuk - Proboszcz Parafii Prusy

- Ks. Dziekan StanisławWłodarski – Dziekan Dekanatu Strzelińskiego

- Ks. Kanonik Antoni Drwiła - Proboszcz Parafii Dobrzenice

- Pani Ewa Majewska - Wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Prusach

- Pani Urszula Miętki – emerytowana Dyrektor Gimnazjum w Prusach

- Pani Maria Olejnik – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kondratowicach

- Pan Jarosław Kocik

- Pan Janusz Łopata.

 

LAUREACI

1. Szkoły podstawowe

I miejsce - Lena Wlazłowska - Szkoła Podstawowa Nr 5 w Strzelinie

II miejsce - Zespół - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach

III miejsce ex aequo:

·         Zuzanna Charęza - Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach

·         Zuzanna Kwiędacz - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach


Wyróżnienie - Anna Czerniawska - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

 

            2. Gimnazja

I miejsce i wyróżnienie Ks. K. Romaniuka - Aleksandra Czop - Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach

II miejsce i wyróżnienie Ks. K. Romaniuka - Zespół - Gimnazjum Nr 1 im. Armii Krajowej w Strzelinie

II miejsce - Jagoda Magda Gimnazjum Nr 2 im. Żołnierza Polskiego w Strzelinie

III miejsce ex aequo -

·         Klaudia Sołtysiak - Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej

·         Zespół „Cantare” - Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej

Wyróżnienie -

·         Eliza Nowicka - Gimnazjum Nr 2 im. Żołnierza Polskiego w Strzelinie

  • Schola - Gimnazjum Publiczne im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach

Nagroda Specjalna Ks. K. Romaniuka - Paulina Seniuk - Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru

w Piławie Górnej

Nagroda Specjalna i wyróżnienie Ks. Dziekana –

·         Agata Redko - Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach

·         Zespół - Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Strzelinie

 

            3. Szkoły ponadginmazjalne

I miejsce - Weronika Zarzycka - Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelinie  

Comments