Patron‎ > ‎

Jubileusz 10-lecie Dolnośląskiej Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów AK

Szkoły-członkowie Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej i Bohaterów AK zwracają się z prośbą
o wsparcie finansowe w organizacji Jubileuszu swego 10 - lecia.

Dolnośląska Rodzina Szkół powstała 14 lutego 2007 z inicjatywy Gimnazjum nr 2 w Oleśnicy i liczy obecnie 16 szkół z terenu województwa dolnośląskiego. Ponadto z naszą Rodziną Szkół współpracują dwa Szkolne Kluby Historyczne im. AK. Poprzez swoją działalność pragniemy wspierać wszechstronny rozwój dzieci i młodzieży i wychowywać podopiecznych w oparciu o wartości głoszone przez patronów szkół. Prowadzimy działania mające na celu popularyzację Armii Krajowej, jak również postaci z nią związanych, a także integrujemy środowiska, którym bliskie są idee tej organizacji.

Współpracujemy z Instytutem Pamięci Narodowej poprzez udział w konkursach i projektach, wspólne konferencje i uroczystości patriotyczne. Każdego roku organizujemy wystawy okolicznościowe w Kuratorium Oświaty we Wrocławiu.

Z okazji pięknego Jubileuszu pragniemy zorganizować w dniach 7 i 8 lutego 2017 r. dwudniowe spotkanie reprezentacji uczniów naszych szkół w Oleśnicy, które będzie miało charakter edukacyjny i integracyjny. Odbędzie się również uroczysta Gala z udziałem pocztów sztandarowych, delegacji szkół, orkiestry wojskowej, kombatantów, władz samorządowych i zaproszonych gości.

Z okazji Jubileuszu zamierzamy również wydać monografię zawierającą informacje o Rodzinie Szkół im. AK, jej historię, przeprowadzone przedsięwzięcia i projekty, prezentację członków, archiwalne fotografie dokumentujące 10 lat jej istnienia. Opracowaliśmy projekt publikacji i przygotowujemy materiały.

Niestety jako szkoły nie jesteśmy w stanie udźwignąć kosztów wspomnianej imprezy i publikacji.

Wierzymy w to, że nasze jubileuszowe plany tak jak patriotyczna działalność w ramach Rodziny Szkól im. AK i w środowisku lokalnym spotkają się z uznaniem i aprobatą władz samorządowych, instytucji a nawet osób prywatnych , które udzielą nam finansowego wsparcia niezbędnego do przygotowania Jubileuszu.

Wszyscy sponsorzy zostaną uhonorowani wpisem w wydanej monografii. Pieniądze prosimy przesłać na konto Rada Rodziców w Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy

BANK SPÓŁDZIELCZY W OLEŚNICY, UL. WROCŁAWSKA 36, 56-400 OLEŚNICA

NR RACHUNKU: 05958400082001001299320001 z dopiskiem Rodzina Szkół im. AK

z poważaniem:

Dorota Rasała – Świtoń – Dyrektor Gimnazjum nr 2 im. Armii Krajowej w Oleśnicy

Grażyna Kantecka- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 im. Gen Leopolda Okulickiego Niedźwiadka w Trzebnicy

Marta Przyślewicz – Chruszcz- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 30 im. Armii Krajowej w Wałbrzychu

Anna Krupowicz- Dyrektor Gimnazjum nr 18 im. Armii Krajowej we Wrocławiu

Barbara Dąbrowska – Bugaj- Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Armii Krajowej w Bolesławcu

Aldona Olechno - Szkoła Podstawowa nr 28 Gen. Leopolda Okulickiego we Wrocławiu

Katarzyna Ziajka- Dyrektor Publicznego Gimnazjum im. Armii Krajowej w Lubiążu

Andrzej Skorecki- Dyrektor Zespołu Szkół w Niechlowie