WOLNE LEKTURY

Nie znalazłeś lektury w bibliotece szkolnej, zabrakło dla ciebie egzemplarza ? …

Skorzystaj z biblioteki internetowej pod adresem https://wolnelektury.pl   i czytaj książki w formie elektronicznej w postaci pliku PDF lub online.
Znajdziesz tam również audiobooki, jeśli wolisz słuchać
jak lektor czyta książkę. Jest to strona Internetowa z legalnymi i darmowymi książkami w formie elektronicznej.

 

„Wolne Lektury to projekt prowadzony przez fundację Nowoczesna Polska. Wolne Lektury to biblioteka internetowa czynna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. Celem biblioteki jest obniżanie ekonomicznych, prawnych i technologicznych barier dostępu do zasobów kultury.

Biblioteka realizuje swoje zadania za pośrednictwem serwisu internetowego dostępnego pod adresem wolnelektury.pl oraz innych serwisów internetowych.

Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

Biblioteka internetowa Wolne Lektury udostępnia utwory zgodnie z zasadami określonymi w Definicji Wolnych Dóbr Kultury (freedomdefined.org).

Większość utworów w bibliotece nie jest objęta majątkowym prawem autorskim i znajduje się w domenie publicznej, co oznacza że można je swobodnie publikować i rozpowszechniać.

Nagrania audiobooków podlegające ochronie praw pokrewnych do artystycznych wykonań i fonogramów oraz wszelkie materiały będące pod ochroną majątkowych praw autorskich (w tym przypisy i motywy literackie) udostępnione są na wolnej licencji CC Uznanie autorstwa-Na tych samych warunkach 3.0., chyba że oznaczono inaczej”.

 

Comments