I Dzień Wiosny / Dzień Samorządności (21 III 2017)

opublikowane: 21 mar 2017, 15:47 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 21 mar 2017, 23:43 ]

Co się u nas działo?

W Księginicach

W budynku w Księginicach Wielkich wiosnę klasy 0-3 przywitały Turniejem wiosennym na wesoło. Następnie całą gromadą, z gaikami -maikami, gwiżdżąc, wykrzykując, grając na instrumentach przemaszerowały przez wioskę ogłaszając, że mamy wiosnę!

W Prusach

Samorząd Uczniowski SP. Była prezentacja strojów a jury złożone z wychowawców i przewodniczącego SU wyłoniło po 1 osobie z każdej klasy. Nagrodzeni zostali Maciej Rostkowski za strój klauna, Patryk Kołat- rolnik, Marysia Kocik-kot, Weronika Brusiło- kosmita, Alina Marynowska- kujon. Później odbywały się się konkurencje międzyklasowe (jedzenie jabłek na sznurku, taniec na gazetach, wyścig z jajkiem, układanie puzzli itp). Zwyciężyła klasa 5A! Po tej części było Karaoke. Każda klasa zaśpiewała wybrany utwór. Wszyscy świetnie się bawili.

Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował dla uczniów różnorodne konkursy. Cała impreza rozpoczęła się od pokazu dziewcząt – klasy przygotowały wspaniałe przebranie dla swojej „Pani Wiosny”. Każda „Pani Wiosna” wyglądała pięknie – miejmy nadzieję, że to zachęci prawdziwą Wiosnę do przyjścia. Następnie rozegrano konkurs wiedzy o szkole i wiośnie. Każda klasa przygotowała piosenkę o tematyce wiosennej oraz scenkę z serialu telewizyjnego. Wszyscy byli przygotowani do swoich występów i publiczność dobrze się bawiła. Po rozegraniu ostatniej konkurencji, jury podsumowało punktację i ogłosiło wyniki. Wygrała klasa 3b, a II miejsce zajęła kl. 1B. Klasa 3b miała o jeden punkt więcej od kl. 1b.
Na zakończenie całej imprezy rozegrano mecz piłki siatkowej: uczniowie kontra pracownicy. W tym roku wygrali uczniowie. GRATULACJE!!!

21 III 2017r. - Dzień Samorządności

opublikowane: 19 mar 2017, 02:34 przez fotkizspprusy wspolne

W tym dniu uczniowie z klas 4-6 SP i gimnazjum (budynek w Prusach) przynoszą materiały na 2 pierwsze lekcje. Później odbywają się imprezy przygotowane przez Samorządy Uczniowskie.
Organizacja zajęć w budynku w Księginicach - bez zmian.

News dnia! Termomodernizacja naszych budynków (17 III 2017)

opublikowane: 17 mar 2017, 06:10 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 17 mar 2017, 06:13 ]

Gmina Kondratowice otrzymała dofinansowanie na termomodernizacje szkół (Prusy i Księginice)

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

opublikowane: 16 mar 2017, 01:40 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 16 mar 2017, 10:02 ]

Cieszymy się bardzo! W ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa nasza szkoła podstawowa będzie mogła wydać 15 tys. zł na zakup nowych książek (12 tys. to dofinansowanie zewnętrzne).

13 III 2017 Dzień Bez Telefonu!

opublikowane: 8 mar 2017, 10:27 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 9 mar 2017, 09:56 ]

13 III 2017
Dzień Bez Telefonu!

Dzień Kobiet!

opublikowane: 7 mar 2017, 13:16 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 9 mar 2017, 09:54 ]

Dla wszystkich pań, dziewcząt i dziewczynek!
Wszystkiego co najlepsze,
spełnienia marzeń,
zadowolenia z siebie,
dużo szczęścia i uśmiechu
oraz wiele radości życiowej!

Szkolny Konkurs Czytelniczy klas II-III SP (9 II 2017r.)

opublikowane: 7 mar 2017, 10:35 przez ZSP Prusy

09.02.2017r. odbył się  Szkolny Konkurs Czytelniczy klas II-III. Wzięło w nim udział 18 uczniów. Uczestnicy mieli za zadanie przeczytać  wybraną przez organizatorów książkę, następnie na podstawie treści tej lektury pisali test.

Klasyfikacja końcowa przedstawia się następująco:
KLASA  2a 2b
I miejsce   Lena Marynowska
II miejsce  Antonik Karaś
III miejsce   Alicja Leśniak, Mateusz Kuchta
KLASA  3a 3b
I miejsce  Łucja Wiśniewska, Amelia Charęza, Aleksandra Dłubacz, Zuzanna Karabin, Mateusz Matusiak
II miejsce  Natalia Jasińska,  Amalie von Kapp-her
Trzeciego miejsca nie przyznano.

Gratulacje!

62. Dolnośląski Konkurs Recytatorski - etap powiatowy (6 III 2017)

opublikowane: 6 mar 2017, 22:50 przez fotkizspprusy wspolne

W 62. Dolnośląskim Konkursie Recytatorskim dla szkół gimnazjalnych zorganizowanym przez Strzeliński Ośrodek Kultury Adela Rabuszko zajęła II miejsceAleksandra Puk uzyskała wyróżnienie. Gratulacje!

Konkurs Recytatorski - 28 II 2017r.

opublikowane: 6 mar 2017, 22:50 przez fotkizspprusy wspolne

Wyniki Szkolnego Konkursu Recytatorskiego, który odbył się 28 II 2017r.

- w kategoriii recytacja;

SP
I miejsce – Sylwester Pietruszyński, kl.5a
II miejsce – Weronika Brusiło, kl. 6a
III miejsce – Maciej Rostkowski, kl.4a

I miejsce ex aequo – Aleksandra Puk, kl.2a  i Adela Rabuszko, kl. 1a
II miejsce – Jakub Korgul, kl. 1b
III miejsce – Marcelina Botuszan, kl. 3a

w kategorii poezja śpiewana:

wyróżnienie – Kinga Cybulska, kl. 1a

Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - wyniki etapu szkolnego.

opublikowane: 3 mar 2017, 01:29 przez fotkizspprusy wspolne

28 lutego 2017r. odbyły się eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.
Eliminacje przeprowadził naczelnik OSP w Prusach p. Jerzy Ogonowski.

W dwóch kategoriach: klasy 4-6 SP i Gimnazjum. Wyniki są następujące (w kolejności pierwszych 5 miejsc):
Szkoła Podstawowa: Sylwester Pietruszyński, Jakub Smak, Ernest Smarduch, Patryk Kołat, Piotr Rudnicki
Gimnazjum: Mateusz Wojtala, Mikołaj Wiórkowski, Izabela Grzegorzek, Paweł Żurek, Maciej Bagiński

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentowali nasze szkoły podczas finału powiatowego w Borku Strzelińskim 24.03.2017r.