Ogłoszenia

Wycieczka klas drugich SP do sortowni odpadów w Sobótce - 8 VI 2017 r.

opublikowane: 9 cze 2017, 02:07 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 9 cze 2017, 02:07 ]

Klasy 2a i 2b ponownie wyruszyły na wycieczkę. Tym razem zobaczyli sortownię odpadów komunalnych firmy ,,HADLUX'' w Sobótce. Poznali ciężką i niewdzięczną pracę na sortowni, a także przypomnieli sobie jak prawidłowo segregować śmieci do odpowiednich worków lub pojemników.


31 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM

Konkurs "Spójrz na książkę inaczej - książka 3D" - 9 VI 2017

opublikowane: 9 cze 2017, 01:07 przez fotkizspprusy wspolne

Biblioteka szkolna zaproponowała w maju konkurs dla klas gimnazjalnych p.h. "Spójrz na książkę inaczej - książka 3D." Prace uczniów przerosły oczekiwania organizatorów p. Bożeny Krzesaj i p. Marzeny Jędrzejewskiej. Autorzy wykazali się oryginalnością, pomysłowością i pracowitością, ponieważ niektóre książki wymagały bardzo dużo czasochłonnej pracy.

Julia Symonowicz zrobiła książkę w formie rozkładanych pudełek, Julia Bazal książkę, do czytania której, potrzebne jest lustro; książka Magdaleny Olejarz wykonana jest z masy solnej i ozdobiona rysunkami; Weronika Romanowicz zaproponowała książkę w postaci drewnianych deseczek, a Ola Chmielowska z mydła; natomiast Ola Puk użyła do wykonania książki wielu materiałów m.in. młodych kasztanów i trawy.

Prace oglądać można i oczywiście czytać, w bibliotece szkolnej. Brawo! Może inni zainspirują się i zmobilizują, a jeszcze inni przekonają, że czytanie nie jest nudne!


7 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM

Podsumowania, podsumowania (zbiórka karmy dla zwierząt, pola nadziei, dzień dziecka) - 7 VI 2017

opublikowane: 9 cze 2017, 01:03 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 9 cze 2017, 01:04 ]Dzisiaj odwiedziły nas przedstawicielki Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami p. Lidia Sobolewska (prezes) i p. Małgorzata Restel (z-ca prezesa). Okazało się, że akcja Samorządu Uczniowskiego przyniosła efekt - nasza szkoła zajęła 3 miejsce w powiecie, pod względem zebranej ilości karmy dla zwierząt. Zarząd Samorządu Uczniowskiego gimnazjum odebrał dyplom i pamiątkowy puchar a uczniowie zaangażowani w zbiórkę otrzymali drobne upominki. Uczniowie mogli się dowiedzieć jakie są główne zadania Towarzystwa Opieki Nad Zwierzętami.Wszyscy uczniowie (ale również nauczyciele) zaangażowani w przeprowadzenie tegorocznego finału Pól Nadziei otrzymali dzisiaj pamiątkowe dyplomy-podziękowania od koordynatora (po stronie szkoły) finału - p. K. Olędzkiej.
Znamy wyniki gry terenowej przeprowadzonej w Dniu Dziecka. Najlepsza w szkole podstawowej okazała się klasa Va a w gimnazjum 3b. Nagrodą będzie wycieczka do Urzędu Gminy w Kondratowicach połączona z konsumpcją lodów ufundowanych przez p. wójta.

Wycieczka klas drugich SP do gospodarstwa agroturystycznego "Marianówek" - 6 VI 2017 r.

opublikowane: 6 cze 2017, 10:57 przez fotkizspprusy wspolne

Bajką o kurce, która znalazła ziarenka pszenicy rozpoczęła się dzisiejsza (6.06.2017) przygoda kl. II a i II b w gospodarstwie agroturystycznym ,,Marianówek''. Dzieci miały możliwość samodzielnie wałkować ciasto i zrobić z niego ciasteczka. Karmiły konie i kozy, oglądały świnki z prosiętami, owce z jagniętami, krowy na pastwisku oraz wiele maszyn i narzędzi rolniczych. Pod koniec zjadły z apetytem swoje upieczone już ciastka, spróbowały prać na tarach oraz bawiły się na tamtejszym placu zabaw. Zadowolone i pełne wrażeń wróciły do szkoły.

29 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM
Dzień Dziecka - 2 VI 2017 r.

opublikowane: 2 cze 2017, 05:19 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 2 cze 2017, 05:25 ]

  

     
    Serdecznie dziękuję  Radzie Rodziców (a szczególnie p. Annemarie von Kap- herr) oraz wszystkim rodzicom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie Dnia Dziecka (osobista pomoc, pieczenie ciast, cała logistyka). 

Dziękuję wychowawcom klas i nauczycielom, którzy zaplanowali wiele atrakcji dla naszych dzieci.

A wszystkim dzieciom (tym dużym i małym, młodszym i starszym), życzę samych szczęśliwych dni!

dyrektor ZSP Prusy Jacek Matusiewicz

93 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM

29 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM


 
Jak nie czytam, jak czytam! - zdjęcia

opublikowane: 2 cze 2017, 04:54 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 2 cze 2017, 04:56 ]

Czytamy w Dzień Dziecka! 

1 czerwca 2017 r. razem z innymi uczniami w Polsce próbowaliśmy pobić rekord. 

Zdjęcie użytkownika Zespół Szkół Publicznych w Prusach.

Wkrótce pojawi się tu sprawozdanie p. M. Jędrzejewskiej
.................

17 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM

33 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM


Czytamy w Dzień Dziecka!

opublikowane: 31 maj 2017, 22:28 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 2 cze 2017, 04:58 ]

1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 postaramy się pobić rekord. Uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę. Kto za tym stoi?

Akcja jest całkowicie niekomercyjna, apolityczna itd. To zabawa w słusznej sprawie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne.


Jak to będzie wyglądało w Prusach? Po dzwonku na 4 lekcję, udajemy się do klas. Po sprawdzeniu obecności udajemy się na wewnętrzne podwórko. Wszyscy powinni mieć ze sobą dowolną książkę (nie podręcznik). Na sygnał zaczynamy czytać przez 3-4 minuty. Pobijmy rekord!


IX Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy - 30 maja 2017 r.

opublikowane: 31 maj 2017, 14:05 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 1 cze 2017, 23:29 przez ZSP Prusy ]

30 maja 2017r. w naszej odbył się IX już Konkurs Przyrodniczy dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych. Tym razem zaproszone zostały również szkoły z sąsiadujących powiatów, dlatego zmieniła się nazwa konkursu z Powiatowego na Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy.


Wzięło w nim udział 14 uczestników z 7 szkół:
1. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie
2. Zespół Szkół Publicznych w Wiązowie Szkoła Podstawowa im. Piastów Śląskich
3. Zespół Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach
4. Zespół Szkół w Kuropatniku
5. Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im B. Chrobrego w Niemczy
6. Zespół Szkół Publicznych w Borowie
7. Zespół Szkół Samorządowych w Łagiewnikach

Konkurs składał się z dwóch etapów. Pierwszy – teoretyczny- sprawdzał wiedzę uczniów na temat: „Mój organizm- moje zdrowie”. Drugi etap – praktyczny – polegał na prezentacji przed komisją konkursową i innymi uczestnikami, przygotowanego wcześniej prostego eksperymentu z użyciem przyrządów i przedmiotów domowego użytku. Tematyka doświadczenia była dowolna. Rywalizacja okazała się zacięta. Test był trudny, ale mimo to 5 uczniów uzyskało wynik powyżej 85%. 
W części praktycznej uczestnicy wykazali się pomysłowością oraz precyzją wykonywanych doświadczeń. Sposób prezentacji w wielu przypadkach wzbudzał ogromny podziw oglądających. Uczniowie byli doskonale przygotowani i pięknie omawiali swoje doświadczenia wyjaśniając w prosty sposób zawiłe i trudne procesy zachodzące w przyrodzie.

Komisja Konkursowa w składzie:
1. Ewa Mimochód- Petlicka –nauczyciel fizyki
2. Teresa Umińska- nauczyciel biologii
3. Jolanta Warcholińska- nauczyciel chemii
4. Aleksandra Żygadło- sztygar Kopalni Granitu w Górce Sobockiej
oceniła uczestników w kategorii indywidualnej oraz w kategorii szkół.  

Wyniki przedstawiają się następująco:

W kategorii indywidualnej:
I miejsce: Maria Kruk, PSP nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie
II miejsce: Gabriela Jas,  PSP nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie
III miejsce: Adam Juraszek, ZSS Łagiewniki

Wyróżnienie otrzymali: 
Bartłomiej Wirstuk, ZSP Prusy
Bartosz Tomczuk, ZS Niemcza
Michał Macikiewicz, ZSP Wiązów

W kategorii szkół: 
 I miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie
II miejsce: Zespół Szkół Samorządowych w Łagiewnikach
III miejsce: Zespół Szkół Szkoła Podstawowa im B. Chrobrego w Niemczy

Od siedmiu lat sponsorem konkursu jest firma Mota Engil Cental Europe, która na terenie gminy Kondratowice pozyskuje surowce skalne. Zaangażowanie dyrektora i jego ogromna sympatia do młodych pasjonatów przyrody, pozwala organizatorom na uatrakcyjnienie konkursu i nagrodzenie każdego uczestnika. Dzięki hojności firmy laureaci co roku otrzymują wspaniałe nagrody. W tegorocznej edycji były to: tablet, aparat cyfrowy, powerbank, słuchawki, lampy ledowe do smartfona lub tabletu, statuetki dla szkół oraz dla każdego uczestnika kubek ceramiczny z pamiątkową sublimacją. 
W oczekiwaniu na werdykt jury, uczestnicy konkursu i ich opiekunowie, korzystając z uprzejmości sponsora, mieli niecodzienną okazję do zwiedzenia Kopalni Granitu w Górce Sobockiej. Podczas wycieczki uczniowie zdobyli wiele cennych informacji na temat procesu pozyskiwania granitu, działania urządzeń i maszyn pracujących w kopalni oraz zasad bezpieczeństwa.Dyrekcja ZSP Prusy oraz organizatorzy konkursu składają na ręce Dyrektora Produkcji Przemysłowej pana Marcina Galosa serdeczne podziękowania firmie MotaEngil Central Europe za hojność i finansowe wsparcie konkursu przyrodniczego w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach.

Organizatorzy konkursu: Halina Kłysz i Aneta Kurpik

159 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COMDzień Matki - 26 maja 2017

opublikowane: 30 maj 2017, 03:25 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 30 maj 2017, 03:44 ]Zdjęcia z uroczystości Dnia Matki w GOK Kondratowice (część zdjęć dzięki uprzejmości p. Annemarie von Kap- herr)Wycieczka klas trzecich i drugich do Krakowa (24-26 maja 2017)

opublikowane: 30 maj 2017, 03:23 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 30 maj 2017, 03:27 ]


Galerie zdjęć


23 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM


21 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM

1-10 of 603