Ogłoszenia

Poczytaj mi starszy kolego! (styczeń 2018)

opublikowane: 22 lut 2018, 01:48 przez fotkizspprusy wspolne

„Poczytaj mi starszy kolego!”. Projekt pod takim hasłem realizowali uczniowie z klas Va i VI a wraz z p. Małgorzatą Żygadło, przygotowany w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Aby zachęcić swoich młodszych kolegów do czytania, wykonali własnoręcznie, bardzo pomysłowe zakładki do książek. Przygotowali również wiersze dla dzieci, których recytację nagrali z pomocą telefonu komórkowego w formie audiobooka. Przed feriami 6 osób, które najaktywniej włączyły się w ten projekt, wyjechało pod opieką p. Marzeny Jędrzejewskiej do Księginic. Przez cały dzień czytali uczniom klas I-III fragmenty wybranych książek i wręczyli przygotowane przez siebie zakładki. Młodsi koledzy z dużym zainteresowaniem słuchali głośnego czytania a jeszcze większą radość sprawiły im zakładki do książek, które otrzymali od starszych kolegów.

  

  


Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej - eliminacje szkolne 28 II 2018!

opublikowane: 21 lut 2018, 09:55 przez fotkizspprusy wspolne

W  środę 28 lutego 2018r. na 1 godz. lekcyjnej w budynku w Prusach (sala 14 i 17) odbędą eliminacje szkolne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej. W dwóch kategoriach: 
  • grupa I uczniowie klas I – VI                                           
  • grupa II uczniowie szkół podstawowych klasy VII  oraz gimnazjum klasy II i III 
Z każdej grupy zostanie wyłonionych po 5 najlepszych uczniów, którzy będą reprezentowali naszą szkołę podczas finału powiatowego w Kondratowicach (27 marca 2018 r. o godz. 10:00 w GOK Kondratowice)

Chętni zgłaszają się (do wtorku 27 II 2018) do naczelnika OSP Prusy p. Jerzego Ogonowskiego.
W przygotowaniach do konkursu przydatne mogą się okazać materiały zamieszczone poniżej:

A) Opracowanie KP PSP w Kolbuszowej Materiały szkoleniowe opracowane przez KP PSP w Kolbuszowej (plik pdf z 2012 r.)


B) Wiele testów ze strony http://www.strazpozarna.org.pl/otwp/testy/

C) Testy dla szkoły  podstawowej  (losowe pytania i informacja zwrotna po rozwiązaniu) ze strony KP PSP w Świebodzinie http://www.straz.swiebodzin.pl/testy_OTWP_szkola_podstawowa/test.php


16 II 2018 r. obchodziliśmy Dzień Naszego Patrona - Bohaterów Armii Krajowej

opublikowane: 20 lut 2018, 13:32 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 20 lut 2018, 13:37 ]

27 września 1939 – powołanie Służby Zwycięstwu Polski,
13 listopada 1939 – rozkazem Naczelnego Wodza powstaje Związek Walki Zbrojnej, opierający się na strukturach SZP.
14 lutego 1942 – przemianowanie rozkazem Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych, gen. Władysława Sikorskiego ZWZ na Armię Krajową.

16 II 2018 r. obchodziliśmy Dzień Naszego Patrona - Bohaterów Armii Krajowej

    Tego dnia wszyscy uczniowie przyszli do szkoły w strojach galowych. Gazetki klasowe i wystrój korytarzy wiązały się z naszym patronem. W klasach edukacji wczesnoszkolnej dzieci wysłuchały recytacji wierszy patriotycznych, obejrzały film "Warszawskie dzieci" oraz wzięły udział w zajęciach plastycznych "Dzieci w walce o wolność". Uczniowie starszych klas wzięli udział w konkursie wiedzy o bohaterach Armii Krajowej. Delegacje klas i poczty sztandarowe złożyły kwiaty i zapaliły znicze pod pomnikiem poświęconym żołnierzom poległym za Ojczyznę. Pamięć bohaterów uczczono minutą ciszy.

   


Uroczystą akademię zaszczycili swoją obecnością nasi goście. Przybyli między innymi major J. Oleksiewicz, ks. Krzysztof Romaniuk, przedstawiciele Rady Gminy Kondratowice p. M. Karakow i p. Cz. Grzelka, Radę Rodziców reprezentowała p. Annemarie von Kap- herr. 

  

Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów i hymnu państwowego. Głos zabrał dyrektor szkoły. W krótkim wystąpieniu przypomniał, ile ofiar pochłonęła wojna. Podkreślił, że dwa zbrodnicze systemy (hitlerowski i stalinowski) oparte były na tej samej podstawie, na wykluczaniu. W przypadku hitlerowskich Niemiec odbierano prawo do człowieczeństwa z powodu rasy lub narodowości, a w stalinowskiej Rosji ze względu na pochodzenie społeczne i religię. Dyrektor zaapelował do uczniów, by nigdy nie wierzyli tym, którzy wzywają, do wykluczenia ze społeczeństwa jakichś grup ludzi z powodu ich rasy, narodowości, religii, pochodzenia czy też poglądów.
Następnie, po wyprowadzeniu sztandarów zebrani obejrzeli występ uczniów. Część artystyczną przygotowali uczniowie klas czwartych i siódmych szkoły podstawowej (pod kierunkiem swoich wychowawców: p. M. Karakow, p. M. Gargulińskiej, p. Beaty Cichy, p. M. Dazia, przy wsparciu p. M. Jędrzejewskiej). Przedstawienie uczniów zebrało burzę braw. Gratulujemy!

   

   

Po przedstawieniu p. M. Gargulińska przedstawiła wyniki konkursu wiedzy o patronie. Zwyciężyła klasa 3b gimnazjum a drugie i trzecie miejsce zajęły klasy siódme. 

    

Głos zabrał ks. Krzysztof Romaniuk i p. major Józef Oleksiewicz.  Pan major otrzymał od uczniów wiązankę kwiatów.
  

Jeszcze raz dziękujemy występującym uczniom.

Poczta walentynkowa (14 II 2018)

opublikowane: 19 lut 2018, 13:50 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 19 lut 2018, 13:53 ]

Samorządy Uczniowskie zorganizowały tradycyjną pocztę walentynkową. Listów było wiele i wszystkie dotarły do adresatów.

  

Zabawa karnawałowa (9 II 2018)

opublikowane: 19 lut 2018, 13:44 przez fotkizspprusy wspolne

9 lutego 2018 r. nasi uczniowie mieli zabawę karnawałową. Serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców za organizację imprezy, poczęstunku oraz zabawy dla dzieci młodszych. Dziękujemy bardzo wszystkim zaangażowanym rodzicom.Wycieczka klas szóstych do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie (6 II 2018)

opublikowane: 8 lut 2018, 10:46 przez fotkizspprusy wspolne

06.02.2018 roku uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do KPP w Strzelinie. O pracy w policji opowiadał dzieciom Specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej asp. szt. Jacek Waś. Uczestnicy dowiedzieli się, co to jest pojazd uprzywilejowany i jak powinni zachować się inni uczestnicy ruchu w zetknięciu z nim.  Na własnej skórze doświadczyli zatrzymania podejrzanego i jakie "atrakcje" czekają na niego na tzw. "dołku".  Największych emocji dostarczyła wszystkim możliwość wejścia do nowoczesnego radiowozu policyjnego, który od niedawna znajduje się na wyposażeniu policji w Strzelinie. Pan Jacek Waś zachęcał uczniów do wstąpienia w szeregi policji po zdobyciu przez nich odpowiedniego wykształcenia. Podkreślił, że nie jest łatwo zostać policjantem.

26 Finał WOŚP w Prusach 29 937,19 zł (po przeliczeniu przez bank)!

opublikowane: 28 sty 2018, 10:36 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 1 lut 2018, 04:51 przez ZSP Prusy ]


Ostateczna kwota potwierdzona przez fundację WOŚP (z uwzględnieniem przeliczonych walut obcych) to 29984,87 zł. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy mieszkańcom gminy Kondratowice i Borów.


W niedzielę 14 I 2018 r. nasi wolontariusze zebrali blisko 30 tysięcy złotych! 
Dokładnie 
29 937,19 zł (kwota po przeliczeniu przez bank). 
To aż o  6 731,49 zł więcej niż w podczas poprzedniego finału :-) 


W gminie Kondratowice zebraliśmy 15 137,34 zł  a w gminie Borów  14 799,85 zł.

Waluty obce: 11,85 euro, 1 korona czeska + inne nierozpoznane monety (zostaną przesłane do fundacji WOŚP wraz z rozliczeniem)

To wszytko dzięki mieszkańcom gmin Kondratowice i Borów! Jesteście WIELCY! Wspaniałe serca, wrażliwość na potrzeby innych. Oby tak dalej. Po takim dniu możemy poczuć, że razem możemy osiągnąć wszystko! Zwłaszcza wtedy, gdy cel naszego wspólnego działania jest czysty i powszechnie akceptowany - pomagamy w wyrównaniu szans leczenia noworodków!


Impreza w szkole w Prusach zaczęła się o 14.30

 Program 26 Finału WOŚP w Prusach


14.30 Mecz piłki nożnej - Derby Gminne. Olimpia Podgaj vs Ślęza Księginice Wielkie. Wynik 5:7!

15.15 do 20.00 Występy uczniów oraz zaproszonych gości (wszystkie godziny są orientacyjne):

 

·       15.30 Uczniowie klasy 1SP pod opieką p. M. Litwin z przedstawieniem „Rycerskie potyczki”

·       16.15 p. Zespół taneczny Joanki

·       16.50 Kolędy w wykonaniu dzieci z klasy czwartej. Otylia Wołodźko zagrałą na skrzypcach, Amelka Charęza zaśpiewałą solowo.

·       17.30 Laureatki Konkursu Piosenki Współczesnej - Natalia Ludwiczak i Nikola Jędrysiak z Gimnazjum w Łagiewnikach

·       18.00 Pokaz „Zośki” -  Rafał Kaleta

·       18.30 Taniec z ogniem – Małgorzata Kornak z Sebastianem Opielą

·       19.00 p. Cyryl Bochnak i Michał Buszczak (pokaz mixowania)

·       19.20 p.  Anna Adamska i Szymon Adamski

·       20.00 Światełko do Nieba


Skład Sztabu #1763 w Prusach: J. Matusiewicz, K. Orzechowska, H. Mularska, Cz. Grzelka. Sztab został utworzony z inicjatywy Samorządów Uczniowskich Szkoły Podstawowej i Gimnazjum Publicznego im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach. Dziękujemy Samorządom Uczniowskim i ich opiekunom. Nasz sztab serdecznie dziękuje wszystkim, którzy zagrali w XXVI Finale!


Dziękujemy wszystkim występującym i wszystkim obecnym na naszej imprezie!


 Przez całą imprezę była czynna kawiarenka z pysznymi ciastami (dziękujemy p. Renacie Matusiewicz, Hubertowi Piechowiakowi, Klaudii Szulc i Oli Szczęśniak za "ogarnięcie" kawiarenki).

A ciasta upiekły panie: Marta Kozów-Jakielaszek, Małgorzata Śledzińska, Dorota Smak, Anna Molenda, Anna Adamska, Anna Jaśkowiec-Skrzypczyk, Anna Pietrusiak, Monika Twaróg, Małgorzata Banaszczyk, Renata Matusiewicz, Maria Podgórska, Renata Piechowiak, Alicja Niżyńska, Justyna Telka, Anna Botuszan, Agnieszka Majewska, Weronika Tomczyk, Zofia Kawończyk-Rabuszko, Monika Rostkowska, Agnieszka Ossowska, Beata Wojtala, Krystyna Pałka, Anna Dobrowolska, Beata Kwiatkowska, Anna Łuczak, Monika Szczepańska, Anna Kędziora, Ilona Zielińska. Możliwe, że jeszcze ktoś, bo pojawiło się więcej ciast niż przewidywaliśmy. Serdecznie dziękujemy!


Muzyką zajmowali się Jakub Rudnicki i Kornel Rudnicki - serdecznie dziękujemy.

Dziękujemy p. Renacie Matusiewicz, p. Marzenie Jędrzejewskiej, p. Joannie Kłysz, p. Małgorzacie Krzesińskiej, p. Alinie Kowalskiej, p. Jerzemu Ogonowskiemu, p. Danielowi Kożuchowskiemu, p. Marioli Litwin, p. Krystynie Bazal!

Dziękujemy naszym wolontariuszom z gminy Kondratowice i z gminy Borów! A byli to: OSKAR MUSZYŃSKI, BARTOSZ KWIATKOWSKI, PAULINA PAŁKA, MICHAŁ KŁOSOWSKI, WERONIKA BRUSIŁO, WIKTORIA WESOŁOWSKA, KINGA SKRZYPECKA, EMILIA BOTUSZAN, PAULINA JĘDRZEJEWSKA, JULIA PRZYBYLSKA, OLIWIA KĘDZIORA, IZABELA GRZEGORZEK, KATARZYNA OSSOWSKA, MARCEL KOSMALA, SANDRA PASIECZNIK, PATRYCJA MARYNOWSKA, JULIA MACAŁA, KACPER ZASŁUCKI, MAJA KULIK, MARTA LISOWSKA, HENRYK ŁATKA, DAWID CHRZAN.


 Serdecznie dziękujemy policji! We wtorek 9 I 2017 r. odbyło się szkolenie wolontariuszy WOŚP (zasady bezpieczeństwa). Szkolenie przeprowadzili przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie: młodszy aspirant p. Anna Adamowicz oraz starszy aspirant p. Jacek Waś. Dziękujemy kierownictwu i pracownikom GBS w Strzelinie za obsługę naszego sztabu!

Przedmioty które można było nabyć nabyć podczas finału WOŚP w Prusach (pieniądze trafiły do puszki). Dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się coś sprzedać i wszystkim, którzy coś kupili!
Najdroższy okazał się koszyk p. G. Ciuły (700 zł) i koszulka reprezentacji Polski z autografami Z. Bońka i A. Nawałki (600 zł)

 Dzięki panu Wojciechowi Bochnakowi będzie można wejść w posiadanie damskiej koszulki reprezentacji Polski z podpisami Z.Bońka i A.Nawałki!  
  Ponownie p. Wojciech Bochnak: De Mono (CD + DVD) z autografami członków zespołu Natalia Szroeder (2 single) z autografem  
     
 Pani Ewa: Romantyczny film, pedometr oraz długopis. 
   Do nabycia różne gadżety z logo WOŚP (odblaski, magnesy, koszulki, kalendarze, kubki, torby lniane itp.) 
     
Dwie tony kostki granitowej (4x6, szaro-żółta) od pana Dawida Rabuszko. 
  Blok granitu o wadze 5 ton z kopalni w Górce od p. Marcina Galosa. Nabywca będzie mógł wybrać blok na wyrobisku w towarzystwie dyr Marcina Galosa! 
     
 Mota-Engil Central Europe: kufel barbórkowy, 2 kalendarze ścienne, dwa kalendarze, smycz. 
  Przedpremierowa wersja! Miks Cyryla "Uwaga moi drodzy, możecie wejść w posiadanie przedpremierowego miksu w którym nie zabraknie najlepszych brzmień w moim wykonaniu. Na pewno sprawdzi się w aucie jak i w domu czy na imprezie. To mój pierwszy miks, który trafi do sprzedażny i zostanie wydany. Zapraszam do licytacji. Znajda się tam moje remiksy jak i najnowsze produkcje" - Cyryl Bochnak                                                                                                                                                                                             Intro.mp3
     
 Dzięki państwu Gonera będzie można nabyć między innymi: kilka zabawek, herbatę w ozdobnej puszce, płyny do kąpieli, grę na PS3 FiFA 2010, pamiątkową monetę wybita na XXV Finał WOŚP 
 
  Cztery ozdobne makatki kuchenne - p. Butyńska 
     
 Koszulka zespołu Big Cyc z autografem Skiby oraz pałeczka perkusyjna zespołu Sedes z podpisami członków zespołu - Kuba Derwich. 
 
  Dwa egzemplarze niezwykłej książki wydanej i przekazanej nam przez fundację WOŚP. 
     
 Niezawodna p. Anna Litwin - 3 kupony (strzyżenie damskie z myciem i modelowaniem, strzyżenie męskie, strzyżenie dziecka)  
 
  5 voucherów na dwa wejścia do Strefy Fitness w Strzelinie. 
     
 5 voucherów na wejście dziecka do Strefy Fitness w Strzelinie. 
  2 wejściówki na godzinną zabawę w sali zabaw Dziecinada w Strzelinie. 
     
 Pan Grzegorz Ciuła, jak zwykle niezawodny, umożliwi nabycie dwóch koszyków ze swoimi niezrównanymi wędlinami.  
  Podczas finału będzie też okolicznościowy tort od p. Krystyny Karabin.  
     
 Pan Kazinierz Michta - 2 tony kostki granitowej 4x6 cm (szaro-żółtej) 
  Pan Marek Kocher - płaskorzeźba w granicie "konik" 
     
 Zestaw obrazów ściennych 3 szt. (reprodukcje) od p. Botuszan. 
  2 talony na 2 wybrane (zawsze pyszne) pizze w Pizzerii Kotłownia w Strzelinie! Do tego 2 (bezalkoholowe) napoje!  
     
 Torebka damska od p. Jolanty Lech! 
  Dar serca - własnoręcznie wykonany przez p. Jolantę Lech okolicznościowy haft - 26 finał WOŚP w Prusach. 
     
 5 talonów dla dwóch osób na pstrąga z frytkami - łowisko Strachów od pana Jacka Michty! 
  Kamila i Miłosz Strent - książki kulinarne, obraz i piła łańcuchowa (zabawka).  
     
 Dziękujemy marce ChiodoPRO z Dzierżoniowa, która wsparła naszą licytację zestawem produktów do manicure hybrydowego:Lampa do manicure hybrydowego dual slim 24W UV LED i Zestaw 6 lakierów hybrydowych i top do wykańczania z kolekcji Edyty Górniak!   Ponownie ChiodoPRO z Dzierżoniowa! Krem do rąk, smycz i kalendarz firmowy! Dziękujemy! 
     
 Jesteś w ciąży? Mamy dla Ciebie płytę DVD z ćwiczeniami Anny Lewandowskiej. Dziękujemy p. Markiewiczom! 
  4 rodzinne wejściówki na basen w Strzelinie - p. Wojciech Bochnak.  
     
 Srebrne kolczyki (2 pary) od p. Katarzyny Fuławki! 
  Pakiet urodzinowy w Dziecinadzie w Strzelinie - p. Gonera. 
     
 Własnoręcznie wykonane ozdoby (w tym koronkowe) od p. Marii Wysockiej.  
  Bon wartości 100 zł do wykorzystania w Auto-Pielęgnacja Strzelin - p. K. Biel 
     
 Talon- dofinansowanie w wysokości 130 zł na zakup okularów - p. Kazimierz Michta. 
   Serwetka koronkowa, wykonana przez p. K. Bazal 
     
 Skórzana teczka z akcesoriami - p. G. Mazur 
  Preparaty witaminowe - Punkt Apteczny Rumianek. 
     
 Francuskie słodycze od p. Alicji Niżyńskiej 
  Dwie bransoletki, w tym srebrna (zakupiona w Kenii) - p. Lesława Bednarek Piędel 
 
     
 2 tony kostki granitowej szarej (8x10 cm) - p. Zbigniew Kawończyk 
  Dwa bony podarunkowe. Do wyboru: masaż, terapia manualna lub diagnostyka dziecka w kierunku ewentualnej wady postawy - fizjoterapeuta mgr Marta Kozów- Jakielaszek 
     
 Zegarek męski marki Antonio Michael ?(nowy) - p. Jerzy Ogonowski 
  Szafka na klucze - państwo Botuszan 

Finał wojewódzki - j. niemiecki (zDolny Ślązak Gimnazjalista) 12.01.2018

opublikowane: 12 sty 2018, 00:56 przez ZSP Prusy

Theresa von Kap-herr i p. H. Mularska wyjechały dzisiaj do Wrocławia. Theresa będzie konkurowała z innymi uczniami  w wojewódzkim finale konkursu j. niemieckiego (zDolny Ślązak Gimnazjalista). Trzymamy kciuki! :-)

Wesołych Świąt!

opublikowane: 21 gru 2017, 23:34 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 21 gru 2017, 23:34 ]

Wszystkim uczniom, rodzicom, pracownikom oraz znanym i nieznanym sympatykom naszej szkoły życzymy wesołych i pełnych rodzinnego ciepła świąt Bożego Narodzenia oraz Szczęśliwego Nowego 2018 Roku!
/dyrekcja SP im. Bohaterów AK w Prusach/Świąteczna zbiórka darów dla Polaków na Ukrainie. Dziękujemy! (20 XII 2017)

opublikowane: 21 gru 2017, 23:25 przez fotkizspprusy wspolne

Zakończyła się doroczna świąteczna zbiórka darów dla Polaków na Ukrainie. Jak zawsze mogliśmy liczyć na państwa hojność. Serdecznie dziękujemy! :-) Dary zostały przewiezione do TVP Wrocław, skąd jeszcze przed świętami trafią na Ukrainę. Tak się prezentuje tegoroczna zbiórka:

1-10 of 653