Ogłoszenia

Wycieczka szlakiem I Kompanii Kadrowej (25-26 maja 2018)

opublikowane: 21 cze 2018, 00:37 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

W dniach 25-26.05.2018 r. uczniowie klas VI pod opieką Pań Ewy Majewskiej i Marii Karakow wzięli udział w kolejnym rajdzie zorganizowanym przez Klub Historyczny im. “Grota” oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział Wrocław. Uczniowie należący do Dolnośląskiej Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej udali się tym razem szlakiem I Kompanii Kadrowej w związku z upamiętnianiem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Kraków a następnie szlakiem legionistów Piłsudskiego podążyli w kierunku Kielc. Podczas rajdu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przebywać i rozmawiać ze świadkami historii, którzy doskonale pamiętają czasy walki Polaków o wolność i niepodległość. Wycieczka była również okazją do zwiedzenia głównych zabytków Krakowa oraz podziwiania przepięknych ruin zamku w Ogrodzieńcu.

Galeria zdjęć

Konferencja popularnonaukowa „Superbohaterowie. Operacja Ostra Brama” (6 czerwca 2018)

opublikowane: 21 cze 2018, 00:25 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

6 czerwca 2018 roku uczennice klas III Katarzyna Ossowska, Natalia Banicewicz i Izabela Grzegorzek pod opieką Pani Marii Karakow, wzięły udział w 3 edycji konferencji popularnonaukowej z cyklu, „Dlaczego Inka?”, zorganizowanej pod honorowym patronatem Dolnośląskiego Kuratora Oświaty przez LO nr I im. Danuty Siedzikówny- „Inki” we Wrocławiu. Tym razem Konferencja poświęcona była bohaterom obrony Wilna a zatytułowana została- Superbohaterowie. Operacja ” Ostra Brama”.   Podczas konferencji nastąpiło uroczyste odsłonięcie obrazu ” Inki” ofiarowanego I LO przez Pana Mariana Stefańskiego. Uczestnicy mieli przyjemność obejrzeć film poświęcony obecnej na konferencji 96- letniej Pani Wandzie Kiałce, jednej z bohaterek obrony Wilna oraz wieloletniej Sybiraczce. Uczniowie mogli również porozmawiać z innymi świadkami historii oraz działaczami Stowarzyszenia Odra-Niemen. Ostatnim punktem konferencji były warsztat dla uczniów pt. „Niezwyciężeni” przeprowadzone przez pracownika IPN Pana Wojciecha Trębacza.

Galeria zdjęć

Gimnazjalny projekt edukacyjny „Czy znasz historię Strzelina?” (14 maja 2018)

opublikowane: 21 cze 2018, 00:24 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

14.05.2018 r. uczennice kl. II a- Klaudia Szulc, Kinga Cybulska, Julia Śledzińska, Kinga Śledzińska oraz Aleksandra Szcześniak pod opieką Pani Marii Karakow zrealizowały projekt gimnazjalny pt. “Czy znasz historię Strzelina? Wycieczka śladami zabytków i pomników strzelińskich zorganizowana dla młodszych kolegów”. Wycieczka zaprojektowana i przeprowadzona została z wielkim rozmachem we współpracy z dyrektorem Miejskiego Ośrodka Kultury w Strzelinie. Do udziału w projekcie uczennice kl. II zaprosiły dziewięcioro uczniów kl. VI SP w Prusach. Uczniowie zapoznali się z bardzo ciekawą historią naszego miasta powiatowego przez pryzmat najciekawszych zabytków architektury Strzelina oraz znajdujących się tam pomników. Uczniowie klas drugich i szóstych stworzyli doskonale współpracującą grupę, która świetnie się bawiąc nabyła wiele ciekawych informacji na temat naszej małej ojczyzny.

Galeria zdjęć

Bezpieczne wakacje – wizyta strażaków z PSP Strzelin (15 czerwca 2018)

opublikowane: 18 cze 2018, 22:53 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

Galeria zdjęć

Jak co roku odwiedzili nas strażacy z PSP by przypomnieć o zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Strażacy odwiedzili dzieci w Księginicach Wielkich oraz starszych uczniów w Prusach. Serdecznie dziękujemy.

Przedstawienie lalkowe (14 czerwca 2018)

opublikowane: 18 cze 2018, 22:52 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

W ramach edukacji czytelniczej, na zajęciach koła polonistycznego, uczniowie czytali mniej znane baśnie popularnych autorów. Najbardziej spodobała się wszystkim baśń „O mądrym Krawczyku” braci Grimm. Postanowiono napisać scenariusz na jej podstawie, a następnie przygotować przedstawienie lalkowe.

Uczniowie, w większości samodzielnie, wykonali kukiełki oraz potrzebne rekwizyty i dekoracje, nauczyli się ról na pamięć. Odbyło się kilka prób i 13 czerwca miała miejsce premiera. Przedstawienie zaprezentowano uczniom z klas V a i b uczęszczającym na zajęcia zespołu wyrównawczego, obejrzała je również wicedyrektor szkoły.

Następnego dnia spektakl zobaczyli uczniowie klas czwartych i pozostali z klas piątych. Wpatrzone w scenę oczy i uśmiechy na twarzach widzów świadczą o tym, że widowisko bardzo się podobało.

Galeria zdjęć

“Sto lat dla Polski” – Dolnośląski Konkurs Plastyczny. Lena i Emilka laureatkami! (14 czerwca 2018)

opublikowane: 14 cze 2018, 03:31 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 15 cze 2018, 01:54 ]

Właśnie dowiedzieliśmy się, że rozstrzygnięty został Dolnośląski Konkurs Plastyczny organizowany przez Dolnośląskiego Kuratora Oświaty z okazji jubileuszu odzyskania przez Polskę niepodległości pn. „ Sto lat dla Polski”.

Bardzo miło nam zakomunikować, że aż dwie uczennice naszej szkoły zostały laureatkami konkursu. Wielkie gratulacje!
W kategorii klas 1-3 SP (prace indywidualne) - Lena Marynowska
W kategorii Szkoły Podstawowe – IV– VI + gimnazjum (oddziały gimnazjalne) - Emilia Botuszan  
(gratulujemy również nauczycielkom p. M. Gargulińskiej i p. B. Cichy)

Praca Emilki:

Praca Leny:

 

Pełne wyniki na stronie Lista laureatów konkursu

 

Szkolny Konkurs Przyrodniczy dla klas 1-3 SP (8 czerwca 2018 r.)

opublikowane: 14 cze 2018, 03:26 przez Jacek Matusiewicz   [ zaktualizowane 14 cze 2018, 03:26 ]

Wyniki konkursu konkursu przyrodniczego:

Klasa pierwsza –

I miejsce Urszula Jakielaszek – 46 pkt.!

II miejsce Antoni Smak – 34 pkt.

III miejsce Alan Szczepański – 28 pkt.

Klasa druga –

I miejsce Mikołaj Plewa – 33 pkt.

II miejsce Jakub Ryba – 29 pkt.

III miejsce Antonina Marcinkowska – 26 pkt.

Klasy trzecie –

I miejsce Wojciech Burdka – 37 pkt.

II miejsce Norbert Matthaus – 35 pkt.

III miejsce Alicja Leśniak – 33 pkt.

Gratulujemy.

Gimnazjalny projekt edukacyjny – Wycieczka klasy II b do Barda (11 czerwca 2018)

opublikowane: 12 cze 2018, 05:19 przez fotkizspprusy wspolne

Uczniowie kl. II b w ramach gimnazjalnego projektu edukacyjnego, zaprojektowali i zaproponowali swojej klasie wycieczkę do Barda. W poniedziałek 11 czerwca dotarliśmy szkolnym autobusem do Białego Kościoła, skąd dalszą podróż kontynuowaliśmy pociągiem (niektórzy jechali pociągiem po raz pierwszy). W Bardzie udaliśmy się na Górę Bardzką, na miejsce widokowe tzw. obryw skalny „Biały Krzyż” (bardzo dobrze widoczny z drogi na Kłodzko), a następnie dalej pod górę do Górskiej Kapliczki (z odbitą stópką matki Boskiej). Wróciliśmy do miasta i tam zwiedziliśmy bazylikę z cudowną figurą. O każdym z ciekawych miejsc, które odwiedzaliśmy nasi koledzy przygotowali informacje, jak prawdziwi przewodnicy turystyczni. Po drodze jeszcze zjedliśmy pyszne gołąbki, placki i pierogi. Zadowoleni, ale też nieźle zmęczeni, wróciliśmy do Prus. Udział w wycieczce wzięło 15 uczniów z kl. II b wraz z opiekunami p. Marzena Jędrzejewską i p. Beatą Sikorą.

Jak nie czytam, jak czytam! – podsumowanie naszego udziału w akcji (8 czerwca 2018)

opublikowane: 11 cze 2018, 04:10 przez fotkizspprusy wspolne

Pomagaliśmy pobić rekord!

Galeria zdjęć – Prusy

Galeria zdjęć – Księginice Wielkie

8 czerwca 2018 r. o godz. 10.00, wszyscy w tym samym momencie, w tym samym miejscu (na dolnym korytarzu), czytaliśmy każdy swoją ulubioną książkę. Uczniowie klas młodszych w Księginicach zebrali się, aby poczytać na podwórku szkolnym. Włączyliśmy się w ten sposób w ogólnopolską akcję „Jak nie czytam, jak czytam!”, która uświadamia, że młodzi ludzie czytają i lubią czytać, a czytanie jest dla nich bardzo ważne. Jednocześnie akcja jest w próbą pobicia rekordu w jednoczesnym czytaniu. Wspólnie z nami czytali nasi nauczyciele oraz zaproszeni goście m.in. Dyrektor Biblioteki Publicznej w Prusach p. Jadwiga Zieleniewska.

Czytało razem 234 uczniów klas I-VII szkoły podstawowej i II-III gimnazjalnych oraz 21 z klas „0”. Po podliczeniu raportów ze wszystkich szkół biorących udział w akcji okaże się czy udało się pobić ubiegłoroczny rekord, a nasza szkoła będzie miała w tym swój udział! Dziękujemy wszystkim za aktywne włączenie się w akcję promującą czytanie!

Śladami Patrona. Wycieczka do Warszawy (22-24 maja 2018)

opublikowane: 11 cze 2018, 04:09 przez fotkizspprusy wspolne

Galeria zdjęć

W dniach 22 – 24 maja 2018 r. uczniowie klas trzecich i drugich gimnazjum uczestniczyli w corocznej wycieczce śladami patrona naszej szkoły. W tym roku uczniowie mieli okazję bliżej poznać Warszawę.  Zwiedzanie stolicy rozpoczęto od Łazienek Królewskich, gdzie oprócz pięknej architektury i zieleni mieliśmy wyjątkową okazję podziwiać Cadillaca, który powstał w 1934 r. na specjalne zamówienie rządu polskiego z przeznaczeniem dla Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie odwiedziliśmy groby i zapaliliśmy znicze pod pomnikami bohaterów Armii Krajowej na Wojskowym Cmentarzu na Powązkach. Starówka, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum POLIN (gdzie poznaliśmy 1000 lat dziejów polskich Żydów) to kolejne punkty naszej wyprawy. W ostatnim dniu podziwialiśmy piękno i nowoczesność naszej stolicy z tarasu widokowego na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki oraz wznosiliśmy się „Na skrzydłach marzeń” podczas seansu w najnowocześniejszym planetarium w Polsce Niebo Kopernika.

1-10 of 701