Ogłoszenia‎ > ‎

„MARZENIE O NAUCE”, CZYLI STYPENDIUM DLA GIMNAZJALISTY

opublikowane: 9 lut 2014, 23:03 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

Materiał ze strony wydawnictwa Operon


Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego po raz piąty organizuje program stypendialny „Marzenie o Nauce” z myślą o uzdolnionych gimnazjalistach z terenów wiejskich. W tym roku stypendium otrzyma 80 młodych ludzi z całego kraju.

Dzięki stypendium fundacji w renomowanych liceach uczy się 240 uczniów. Fundacja zapewnia stypendystom zakwaterowanie, wyżywienie, pomoce naukowe, naukę języków obcych, opiekę profesjonalnego opiekuna i psychologa, udział w letnich i zimowych wyjazdach oraz w warsztatach i spotkaniach z ciekawymi ludźmi. Stypendystą programu może zostać uczeń klasy trzeciej, który ukończył pierwszy semestr nauki ze średnią ocen min. 4,75 lub był finalistą albo laureatem olimpiad kuratoryjnych konkursów przedmiotowych. Dodatkowych warunkiem jest średni dochód na osobę w rodzinie nieprzekraczający 840 zł netto miesięcznie.

Rekrutacja do programu przebiegać będzie w dwóch etapach. Do 31 marca fundacja przyjmuje zgłoszenia, spośród których wybierze kandydatów do kolejnej fazy naboru. Na drugim etapie uczniowie będą musieli przejść rozmowę kwalifikacyjną z regionalnym koordynatorem EFC, a także dostać się do wskazanego przez fundację liceum. Lista tegorocznych stypendystów będzie znana na początku lipca.

Informacje o programie i formularz zgłoszeniowy znajdują się TUTAJ.

Comments