Apel profilaktyczny 12 XII 2014

opublikowane: 15 gru 2014, 13:38 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 8 mar 2015, 15:24 ]

W grudniu  przeprowadzono szereg działań  z zakresu profilaktyki uzależnień. Uczniowie klas II gimnazjum pod okiem pedagogów poprowadzili lekcje wychowawcze dla uczniów klas IV-VI na temat: „Co wiedzieć powinniśmy o AIDS oraz szkodliwości palenia papierosów”.  Na lekcjach plastyki wykonano znaczki propagujące zasadę życia bez nałogów, czerwone wstążeczki na znak solidarności z chorymi na AIDS oraz plakaty o tematyce antynikotynowej. Pod opieką nauczyciela informatyki przygotowano prezentacje multimedialne. Najlepsze prace zostały wyeksponowane i zaprezentowane całej społeczności szkolnej. Ogromnym zainteresowaniem cieszył się występ aktorów z Krakowskiego Centrum Profilaktyki pt: „Miej oczy szeroko otwarte”. Dotyczył problemów przemocy, szacunku i tolerancji względem rówieśników i ludzi starszych, umiejętności wybaczania i pomagania potrzebującym.

Podsumowaniem wszystkich działań na terenie szkoły był apel przeprowadzony  w piątek 12 grudnia. Uczniowie klas drugich gimnazjum przedstawili inscenizację profilaktyczną a uczennica szkoły podstawowej swoją prezentacje multimedialną. Uczniowie zebrani na apelu bardzo spontanicznie wzięli udział w quizie wiedzowym z wykorzystaniem smartfonów.

Osoby zaangażowane w realizację powyższych działań profilaktycznych: Beata Sikora, Halina Kłysz, Aneta Kurpik, Celina Słońska, Beata Cichy, Bożena Krzesaj, Jacek Matusiewicz.

Prezentację multimedialną przygotowała i zaprezentowała: Katarzyna Ossowska

Konkurs na plakat:

I miejsce: Paulina Jędrzejewska, Katarzyna Ossowska, Bartosz Kwiatkowski

II miejsce: Teresa Von Kap-herr, Klaudia Sujka, Marcelina Smak, Wiktoria Cupek

II miejsce ex aequo: Paulina Wachowska, Elżbieta Ciuła, Anna Michta, Aleksandra Sobejko, Patrycja Wojdyła

III miejsce Katarzyna Kalinowska, Oliwia Hołda, Julita Plewak

Wyróżnienie: Paulina Chodzyńska