Czytamy w Dzień Dziecka!

opublikowane: 31 maj 2017, 22:28 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 2 cze 2017, 04:58 ]
1 czerwca 2017 r. o godzinie 10.00 postaramy się pobić rekord. Uczniowie z całej Polski zbiorą się w swoich szkołach i będą wspólnie czytać – każdy to, na co ma ochotę. Kto za tym stoi?

Akcja jest całkowicie niekomercyjna, apolityczna itd. To zabawa w słusznej sprawie. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”, natomiast organizatorami przedsięwzięć w poszczególnych miastach – biblioteki szkolne i publiczne.

Jak to będzie wyglądało w Prusach? Po dzwonku na 4 lekcję, udajemy się do klas. Po sprawdzeniu obecności udajemy się na wewnętrzne podwórko. Wszyscy powinni mieć ze sobą dowolną książkę (nie podręcznik). Na sygnał zaczynamy czytać przez 3-4 minuty. Pobijmy rekord!