Dzień Edukacji Narodowej w Prusach

opublikowane: 14 paź 2015, 12:16 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 14 paź 2015, 12:17 ]
W uroczystościach wzięli udział zaproszeni goście - pracownicy ZSP Prusy, wójt gminy p. Wojciech Bochnak, ks. Krzysztof Romaniuk, przewodnicząca Rady Rodziców p. Monika Begier, kapitan Józef Oleksiewicz, radni, emerytowani pracownicy szkoły, rodzice. Uroczystość rozpoczęła się od wprowadzenia sztandarów i wspólnego odśpiewania hymnu państwowego. Uczniowie klas pierwszych gimnazjum złożyli ślubowanie o treści:

My, uczniowie Gimnazjum im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach ślubujemy!

Przezwyciężać słabości

Zdobywać wiedzę

Kształtować charakter

Kierować się w życiu prawdą i miłością bliźniego

Głosić chwałę Bohaterów Armii Krajowej

Służyć Ojczyźnie

Dbać o honor naszej Szkoły

Apel przygotowały Samorządy Uczniowskie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum pod kierunkiem opiekunów p. K. Orzechowskiej i p. K. Olędzkiej. Zobaczyliśmy film z życia szkoły. Pracownicy otrzymali "Oskary" w różnych kategoriach.