Dzień Seniora - Trzymaj Formę 27 X 2016

opublikowane: 28 paź 2016, 03:24 przez ZSP Prusy
26 października grupa naszych uczniów pod opieką p. E. Majewskiej i p. B. Sikory przeprowadziła "Dzień Seniora". Impreza odbyła się we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury, SANEPID-em oraz policją strzelińską. W trakcie "Dnia Seniora" uczestnicy mieli możliwość:
  • wysłuchania mini koncertu w wykonaniu p.  Annemarie von Kap-herr wraz córką Amalie
  • obejrzenia prezentacji multimedialnej, przygotowanej przez p. Brygidę Makocką, na temat cukrzycy
  • nasi uczniowie K. Ossowska oraz B. Kwiatkowski przeprowadzili krótkie szkolenie na temat sposobu czytania opisu składu produktów spożywczych (czytanie etykiet)
  • asp.sztab. Jacek Waś o przestępstwach dokonywanych wobec osób starszych - między innymi o "metodzie na wnuczka"

Następnie przeprowadzono różnorodne konkursy - głównym punktem było przygotowanie zdrowych potraw, które uczestnicy po prostu skonsumowali.
Uczestnicy otrzymali drobne prezenty - origami wykonane przez p. Anitę Molińską.