Dzień Seniora 26 XI 2014

opublikowane: 28 lis 2014, 03:19 przez ZSP Prusy
                               26 listopada 2014r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach uroczyście obchodziliśmy Dzień Seniora. Już po raz drugi uczniowie i nauczyciele z Zespołu Szkół Publicznych w Prusach, oraz pracownicy GOK w Kondratowicach połączyli siły, aby godnie przyjąć Seniorów z naszej gminy. W spotkaniu uczestniczyła również z ramienia SANEPID-u p. B. Makocka, która przygotowała prezentację dotyczącą ćwiczenia pamięci.

Seniorzy obejrzeli kabaret i przedstawienie w wykonaniu gimnazjalistów z Prus. Mieli również okazję pogimnastykować się z uczniami klas II. Następnie „rozkołysali się i rozbawili” w rytm śpiewanej wspólnie piosenki o koniku na biegunach.

Po takiej porcji wrażeń zaczęły dopisywać apetyty. Zorganizowano więc konkurs na wykonanie sałatek- jarzynowej i owocowej. Wspólnie pracowali zarówno Seniorzy, jak i uczniowie. Zwyciężyła grupa przygotowująca sałatkę jarzynową, ale obie były pyszne i zostały ochoczo skonsumowane przez wszystkich uczestników spotkania.

Oprócz sałatek były pyszne kanapki i ciasta przygotowane przez pracowników GOK.

Podczas całej uroczystości wszystkim dopisywały humory i nie dało się zauważyć różnicy wieku pomiędzy uczestnikami tej imprezy środowiskowej.

Na zakończenie uroczystości Seniorzy otrzymali drobne upominki- wierszowaną „receptę” na zdrowe i wesołe życie od uczniów, piękne bibułkowe kwiaty wykonane przez pracowników GOK w Kondratowicach oraz dwa wydania albumowe od SANEPID-u w Strzelinie. Książki przekazano na ręce p. E. Piestrak- prezesa Stowarzyszenia „Złota Jesień” w Kondratowicach oraz p. T. Bałwako- członka zarządu Stowarzyszenia „InteGRACJA” z Prus.