Finał I Powiatowego Konkursu Wiedzy Biblijnej (22.05.2015)

opublikowane: 2 cze 2015, 02:10 przez ZSP Prusy
Wyniki I Powiatowego Konkursu Polonistyczno- Biblijnego Biblia- Książka nad Książkami.

Konkurs został przeprowadzony w dwóch etapach. Pierwszy etap – internetowy - odbył się 6 maja 2015 roku. Wzięło w nim udział 37 uczestników z 4 szkół. Uczniowie rozwiązywali test wielokrotnego wyboru ze znajomości Księgi Rodzaju. Po tej części organizatorzy zakwalifikowali 16 uczestników do etapu finałowego, który odbył się 14 maja 2015 roku w ZSP w Prusach. W finale uczniowie pracowali w oparciu o teksty biblijne oraz pisali pracę literacką na jeden z zaproponowanych tematów. Po sprawdzeniu prac, komisja konkursowa w składzie:

1. Pani Leokadia Pawliszak – dyrektor Liceum Ogólnokształcącego i Gimnazjum Slavia

2. Pani Agnieszka Świrska – nauczycielka ZSP nr 1 w Strzelinie

3. Bożena Kaczmarczyk – nauczycielka ZSP nr 1 w Strzelinie

wyłoniła siedmioro laureatów. Są nimi:

1. Wanessa Bogucka

2. Szymon Gensty

3. Natalia Macała

4. Kamila Skulska

5. Wiktoria Brusiło

6. Julia Gontek

7. Julian Lech

Wyróżnienie: Filip Krawczyszyn

Komisja podkreśliła, że etap finałowy konkursu stał na bardzo wysokim poziomie, o czym świadczy fakt, że aż czworo uczestników uzyskało 38 punktów , a troje 37 /43.

Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Uczniów klas pierwszych i drugich zapraszamy za rok.

organizatorzy: p. K. Olędzka, p. H. Mularska i p. M. Jędrzejewska