Ogłoszenia‎ > ‎

Finał Pól Nadziei w Kondratowicach (23 IV 2017)

opublikowane: 4 maj 2017, 12:50 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 5 maj 2017, 01:36 ]

23 kwietnia 2017 roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Kondratowicach odbył się kolejny Finał Pól Nadziei. Współorganizatorami tego wydarzenia od kilku lat są wójt gminy Kondratowice, GOK w Kondratowicach, uczniowie i nauczyciele ZSP w Prusach oraz Stowarzyszenie Hospicjum Domowe Nadzieja w Strzelinie, które podczas tegorocznego finału w Kondratowicach reprezentowali p. Leonard Lis i p. Ewa Wyka. 


Organizatorzy przygotowali dla mieszkańców wiele atrakcji. Dzieci i młodzież wzięli udział w biegach na dystansach 400, 600 i 1000m, dorośli wystartowali na dystansie 6000m. Za przeprowadzenie tych konkurencji odpowiadali nauczyciele wychowania fizycznego w ZSP w Prusach- p. Jolanta Lech, p. Krzysztof Stawowczyk, p. Karolina Orzechowska oraz uczniowie realizujący gimnazjalny projekt edukacyjny – Paweł Jędrzejewski, Mikołaj Majewski, Adrian Zaraś, Maciej Bagiński, Michał Puzyniak, Adam Łuczak, Sara Begier, Julia Milewska, Paulina Hołda i Weronika Plaszczyk. 
Zwycięzcy w poszczególnych kategoriach to:
Dystans 400m - bieg mieszany (kl. IV- V)
1. Miejsce – Maciej Rostkowski
2. Miejsce - Sara Kawończyk
3. Miejsce- Krystian Magierski
Dystans 600m – Dziewczęta (kl. I – III gimnazjum)
1. Miejsce- Teresa von Kap- herr
2. Miejsce- Alicja Rostkowska
3. Miejsce- Magdalena Olejarz
Dystans 600 m – Chłopcy (kl. IV-VI SP )
1. Miejsce- Maurycy Majewski
2. Miejsce – Sebastian Strączek
Dystans 1000 m - Chłopcy (kl. I- III gimnazjum)
1. Miejsce- Hubert Piechowiak
2. Adam Łuczak
3. Paweł Żurek
Dystans 6000 m – bieg mieszany
1. Miejsce – Andrzej Cendrowski
2. Miejsce - Jakub Kaczmarek
3. Miejsce – Piotr Majewski
Jedyną kobietą, która wystartowała w biegu na tym dystansie, była pani Agnieszka Bednarek, która oczywiście bieg ukończyła.
Nie mogło też zabraknąć dzielnych pań z kijkami. Panie Elżbieta Nawarowska i Alicja Niżyńska jeszcze nigdy nie zawiodły organizatorów. Za przebieg konkurencji nordic walking odpowiedzialna była pani Anna Pilipaka.
Warto podkreślić, że w konkurencjach biegowych z roku na rok startuje coraz więcej dzieci i młodzieży w wieku od 10 do 16 lat. Podczas tegorocznego finału wystartowało 30 zawodników i zawodniczek.
W budynku GOK w Kondratowicach z kolei prezentowali się zaproszeni artyści:
- Edwina i Teresa von Kap-herr
- Amelia i Zuzanna Charęza
- Zespół Złotokłose
- Zespół Joanki z Zespołu Szkól w Niemczy pod kierunkiem p. Joanny Bagińskiej
- Uczennice klasy 3 pod opieką p. Ewy Rudnickiej
- Tancerki flamenco: Oliwia Borowska Julia Kierzkowska, Ola Lipińska z Młodzieżowego Domu Kultury Wrocław Krzyki. Instruktorem flamenco jest pani Anna Patkiewicz.

Licznie przybyła publiczność swoje uznanie dla występujących wyrażała gromkimi brawami. 
Obecni mogli zakupić domowe wypieki, o zorganizowanie których zadbała dyrektor GOK p. Maria Olejnik, kiełbaski z grilla, które sponsorowali sekretarz gminy Kondratowice p. Tomasz Gracz i radny gminy Kondratowice p. Marcin Szczurowski, a grillowali panowie Krzysztof Dłubakowski i Franciszek Czil, fanty dostarczone przez mieszkańców gminy, popcorn i watę cukrową serwowaną przez państwo Annę i Marcina Botuszanów. 
Organizatorzy składają serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przeprowadzenia lub uświetnienia tegorocznego Finału Pól Nadziei, a których nazwiska się tu nie pojawiły. Osób zaangażowanych było tak wiele, że nie sposób wszystkich wymienić. Warto podkreślić, że aż 27 uczniów ZSP w Prusach zaangażowało się w charakterze wolontariuszy w przygotowanie imprezy i zbiórkę pieniędzy na rzecz Pól Nadziei. Zebrana kwota to 2562,84 zł. Do zobaczenia za rok!

8 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne
PHOTOS.GOOGLE.COM
Comments