Gimnazalny projekt edukacyjny - wycieczka rowerowa (18.06.2015)

opublikowane: 23 cze 2015, 12:18 przez ZSP Prusy
Dnia 18 czerwca uczniowie kl. II a realizujący edukacyjny projekt gimnazjalny wraz z opiekunem p. Marzeną Jędrzejewską zaprosili uczniów gimnazjum na wycieczkę rowerową, która była drugą częścią realizacji projektu. Na wycieczkę wyjechało 13 uczniów i 2 opiekunów, drugim był pan Marcin Daź. Pogoda rano nie sprzyjała wyprawie ale mimo to wyruszyliśmy rowerami do miejscowości Ciepłowody, oddalonej od Prus ok. 12 km.   Krótki odpoczynek zrobiliśmy pod kościołem w Żelowicach. Celem naszej wyprawy było wzniesienie Łysica ( Kawia Góra) za Ciepłowodami. Po drodze nie obyło się bez przygód ale wszystkie trudy wynagrodził nam wspaniały widok roztaczający się na naszą najbliższą okolicę z drewnianej wieży widokowej. Pogoda również nam sprzyjała, po pochmurnym poranku zaświeciło piękne słońce. Na miejscu odpoczęliśmy przy ognisku, które tak ofiarnie rozpalił dla nas pan Marcin. Zjedliśmy nie tylko kiełbaski pieczone na ognisku, ale także  czereśnie i poziomki, których mnóstwo rośnie wokół wieży. Drogę powrotną, o dziwo, pokonaliśmy znacznie szybciej.  Wróciliśmy do szkoły około godz. 14.00 zmęczeni ale bardzo zadowoleni.