Gminny Konkurs Recytatorski klas młodszych pt. ,,Rośliny i roślinki”

opublikowane: 6 kwi 2014, 13:17 przez ZSP Prusy

04 kwietnia 2014r. w naszej szkole odbył się Gminny Konkurs Recytatorski klas młodszych pt. ,,Rośliny i roślinki”,  którego organizatorkami były pani Joanna Kłysz i Małgorzata Krzesińska. Uczestnicy z poszczególnych  klas recytowali przygotowane wiersze, które oceniła komisja konkursowa, w składzie:

pani wicedyrektor Ewa Majewska, p. Danuta Tarka, p. Marzena Jędrzejewska.

O laur zwycięstwa walczyło 22 uczniów  z naszej gminy (Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Żelowicach). Mali miłośnicy poezji byli świetnie przygotowani. Zaprezentowali prawidłowy dobór tekstu i jego bardzo dobre opanowanie pamięciowe, świetną dykcję i interpretację tekstu, wysoką kulturę słowa i świetny ogólny wyraz artystyczny.

Komisja miała nie lada problem z  wytypowaniem laureatów.

A oto oni:

oddziały przedszkolne:

1.Ewelina Michalik - Prusy

2.Michalina Janusz - Żelowice

3.Julia Mroczka - Prusy

klasy pierwsze:

1.Maciej Rostkowski - Prusy

2.Błażej Wiórkowski -Prusy

3.Martyna Buczek - Prusy

klasy drugie:

1.Sylwester Pietruszyński - Prusy

2.Milena Lebida - Prusy

3.Aleksandra Kiraga - Prusy

klasy trzecie:

1.Weronika Brusiło - Prusy

2.Bartłomiej Wirstuk - Prusy

3.Tomasz Korgól - Żelowice

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy a laureaci nagrody książkowe.