GÓRA GROSZA 2014!

opublikowane: 15 sty 2015, 12:28 przez ZSP Prusy

Tegoroczna edycja ogólnopolskiej  akcji „Góra Grosza”  przeprowadzana była w dniach 24 listopada – 5 grudnia 2014 r. Nasza szkoła wzięła w niej udział zbierając monety  od 1 grosza do 5 zł. Celem akcji, organizowanej przez Towarzystwo Nasz Dom już po raz piętnasty, jest zebranie funduszy na programy pomocy dla domów dziecka ( szczegóły akcji na www. biuro@naszdom.org.pl ). Organizatorzy akcji chcą w ten sposób uświadomić dzieciom i młodzieży , że najdrobniejsze monety zebrane w tak dużej ilości mogą stworzyć fundusz, dzięki któremu udzielona zostanie pomoc bardzo wielu ich koleżankom i kolegom, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji życiowej. Patronat nad akcją objął Minister Edukacji Narodowej.

W tym roku przeprowadzeniem akcji zajął się Samorząd Uczniowski gimnazjum wraz z paniami: Marzeną Jędrzejewską, Anną Pilipaką i Katarzyną Olędzką. Uczniowie, którzy zgłosili się do zbiórki monet pieczołowicie zbierali je do przygotowanych puszek i słoików. Chociaż najtrudniejszą częścią było posegregowanie pieniędzy według nominałów i policzenie ich, uczniowie zrobili to szybko i sprawnie ( na przykład samych monet 1-groszowych było 18130). W zbiórkę i liczenie zaangażowało się wielu uczniów. Po podliczeniu sporządzony został protokół a następnie 6 paczek wysłano do organizatora akcji. Łącznie zebraliśmy 35361 sztuk monet w nominałach od 1 grosza do 5 złotych.

Kwota jaką zebrano to:  2595 zł 10 groszy.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tego wyniku, za zaangażowanie, bezinteresowność i ogromne serce, zarówno tym którzy zbierali i liczyli pieniądze jak też tym, którzy je ofiarowali. Uczniowie najbardziej aktywni w akcji: Elżbieta Ciuła, Wiktoria Brusiło,  Malwina Kłysz, Marcelina Botuszan, Adam Klisz, Julia Lech, Paulina Chodzyńska, Wiktoria Tant, Remigiusz Karpa, Katarzyna Ossowska, Magdalena Krupop, Emilia Jędrzejewska, Paulina Szewczyk, Katarzyna Zając, Ewa Dłubacz, Oliwia Hołda, Marlena Gajdzińska, Julia Kieda, Marta Socha, Julita Plewak, Paweł Lech, Mateusz Zając, Jakub Kaczmarek, Aleksander Nowacki, Tomasz Szajkowski.

Poniżej link do galerii zdjęć:

2015_01_13 Góra Grosza