I Dzień Wiosny / Dzień Samorządności (21 III 2017)

opublikowane: 21 mar 2017, 15:47 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 9 kwi 2017, 13:33 przez ZSP Prusy ]
Co się u nas działo?

W Księginicach

W budynku w Księginicach Wielkich wiosnę klasy 0-3 przywitały Turniejem wiosennym na wesoło. Następnie całą gromadą, z gaikami -maikami, gwiżdżąc, wykrzykując, grając na instrumentach przemaszerowały przez wioskę ogłaszając, że mamy wiosnę!

W Prusach

Samorząd Uczniowski SP. Była prezentacja strojów a jury złożone z wychowawców i przewodniczącego SU wyłoniło po 1 osobie z każdej klasy. Nagrodzeni zostali Maciej Rostkowski za strój klauna, Patryk Kołat- rolnik, Marysia Kocik-kot, Weronika Brusiło- kosmita, Alina Marynowska- kujon. Później odbywały się się konkurencje międzyklasowe (jedzenie jabłek na sznurku, taniec na gazetach, wyścig z jajkiem, układanie puzzli itp). Zwyciężyła klasa 5A! Po tej części było Karaoke. Każda klasa zaśpiewała wybrany utwór. Wszyscy świetnie się bawili.

Samorząd Uczniowski gimnazjum zorganizował dla uczniów różnorodne konkursy. Cała impreza rozpoczęła się od pokazu dziewcząt – klasy przygotowały wspaniałe przebranie dla swojej „Pani Wiosny”. Każda „Pani Wiosna” wyglądała pięknie – miejmy nadzieję, że to zachęci prawdziwą Wiosnę do przyjścia. Następnie rozegrano konkurs wiedzy o szkole i wiośnie. Każda klasa przygotowała piosenkę o tematyce wiosennej oraz scenkę z serialu telewizyjnego. Wszyscy byli przygotowani do swoich występów i publiczność dobrze się bawiła. Po rozegraniu ostatniej konkurencji, jury podsumowało punktację i ogłosiło wyniki. Wygrała klasa 3b, a II miejsce zajęła kl. 1B. Klasa 3b miała o jeden punkt więcej od kl. 1b.
Na zakończenie całej imprezy rozegrano mecz piłki siatkowej: uczniowie kontra pracownicy. W tym roku wygrali uczniowie. GRATULACJE!!!