III Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania - 20 III 2014

opublikowane: 20 mar 2014, 13:25 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 22 mar 2014, 12:34 ]
Za nami III Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania.

W konkursie uczestniczyło szkoły podstawowe z Powiatu Strzelińskiego oraz gmin sąsiadujących z naszym powiatem.

Na początku dyrektor ZSP Prusy powitał zebranych. Mówił między innymi o roli czytania w rozwoju wyobraźni i kreatywności. Organizatorka konkursu p. Mariola Litwin przypomniała zasady konkursu. Tym razem wszystkie dzieci czytały wylosowane przez siebie fragmenty „Dzieci z Bullerbyn".

Oceną czytania zajęło się jury konkursowe w składzie:

p. Maria Tyws - przewodnicząca
p. Mirosława Szychowiak
p. Hanna Buczkowska

Przed rozpoczęciem konkursu uczennice klasy IIIa wykonały piosenkę z filmu „Pippi Langstrumpf” (w wersji niemiecko-polskiej)

Występy uczestników konkursu - galeria zdjęć.

Po występach uczestników, w trakcie obrad jury. Uczestnicy i ich opiekunowie mieli przygotowany poczęstunek (ciepły napój, soczek i ciasto).

Bezpośrednio przed rozdaniem nagród wystąpili uczniowie klasy Ib (opiekun p. Danuta Ryba) z przedstawieniem opartym na fragmentach „Dzieci z Bullerbyn".

Wszystkie dzieci zostały obdarowane nagrodami za udział – kompletami kolorowych długopisów. Zwycięzcy konkursu nagrodami książkowymi.

A oto zwycięzcy konkursu:

I miejsce – Julia Kołodziej ZSS Ciepłowody
II miejsce – Julia Gołuch SP Łagiewniki, Miłosz Prorok SP Kuropatnik
III miejsce – Amelia Machalska SP Borek Strzeliński
IV miejsce – Patrycja Zarzyczańska PSP nr 5 w Strzelinie
V miejsce - Hanna Janicka SP Przeworno

Konkurs przygotowały Mariola Litwin, Danuta Ryba, Ewa Rudnicka i Krystyna Bazal.
Wszystkim uczestnikom, laureatom oraz ich opiekunom i rodzicom serdecznie gratulujemy!