Lekcje j. polskiego w kl. 4a, 5a, 5b - inscenizacje teatralne

opublikowane: 28 kwi 2014, 02:58 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 28 kwi 2014, 02:59 ]

W trakcie realizacji cyklu lekcji dotyczących zagadnień związanych z teatrem, klasy 5a i b oraz 4a przygotowały krótkie inscenizacje. Było to dodatkowe zadanie dla ochotników. Dzieci miały możliwość, aby w praktyce poznać, na czym polegają zajęcia twórców teatralnych, m.in. przygotowały scenariusz, dekoracje, kostiumy, nauczyły się ról.
  Czwartoklasiści stworzyli teatr przedmiotów ze szkolnych przyborów i wymyślili krótkie scenki na temat bieżących spraw klasy. Godne podkreślenia jest to, że w wydarzenia na scenie zaangażowali także publiczność, która w ten sposób współtworzyła przedstawienie, np. odpowiadając na pytania aktora- kukiełki.
  Natomiast uczniowie klas piątych swoje prace nad scenką dramową poprzedzili dyskusją na temat różnic w zachowaniu się publiczności teatralnej i kinowej oraz poznaniem cech teatru antycznego. Następnie, wykorzystując zdobytą wiedzę, opracowali scenki dramowe "W greckim teatrze" (poza jedną). Przygotowali maski, szaty, peruki...
  Publiczność nagrodziła aktorów gromkimi brawami.

M. Żygadło