Narodowy Dzień Niepodległości - 2016

opublikowane: 13 lis 2016, 11:11 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 13 lis 2016, 11:16 ]
Zespół Szkół Publicznych w Prusach był współorganizatorem gminnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. 10 listopada odbyły się u nas dwa apele. Na uroczystości przybyli kombatanci, rodzice, radni i sołtysi. Był z nami Wójt Gminy Kondratowice p. Wojciech Bochnak, Przewodnicząca Rady Gminy Kondratowice p. Maria Karakow, kpt. Józef Oleksiewicz, ks. Krzysztof Romaniuk, przewodnicząca Rady Rodziców p. Annemarie von Kap-herr.

O godz. 11.30 w budynku Księginicach Wielkich rozpoczęła się uroczysta akademia dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Występowały dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej (przygotowane przez p. M. Litwin, E. Rudnicką oraz K. Bazal)

O godz. 12.10 rozpoczęło się przedstawienie wykonane przez uczniów klas szóstych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum (przygotowane przez wychowawczynie p. M.Karakow, B. Cichy, K.Olędzką oraz M. Gargulińską)

Częścią gminnych obchodów odzyskania niepodległości była również msza święta w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym w Prusach, 11 listopada 2016r. Po mszy władze gminy i przedstawiciele uczniów złożyli kwiaty pod pomnikiem żołnierzy, którzy oddali życie za Polskę.