Narodowy Dzień Niepodległości (10 i 11 XI 2017 r.)

opublikowane: 12 lis 2017, 11:15 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 12 lis 2017, 11:17 ]
Nasza szkoła (jak co roku) była współorganizatorem gminnych obchodów rocznicy odzyskania niepodległości. 10 listopada odbyły się u nas dwa apele. Na uroczystości przybyli kombatanci, rodzice, radni i sołtysi. Był z nami Wójt Gminy Kondratowice p. Wojciech Bochnak, Przewodnicząca Rady Gminy Kondratowice p. Maria Karakow, mjr Józef Oleksiewicz, ks. Krzysztof Romaniuk, przewodnicząca Rady Rodziców p. Zofia Kowończyk-Rabuszko.

O godz. 9.40 w budynku Księginicach Wielkich rozpoczęła się uroczysta akademia dla uczniów klas edukacji wczesnoszkolnej. Występ dzieci przygotowały p. J. Kłysz i p. A. Niżyńska)

O godz. 10.20 rozpoczął się apel w Prusach. Głównym pkt. apelu był występ Złotokłosych oraz przedstawienie wykonane przez uczniów klas szóstych szkoły podstawowej oraz trzecich gimnazjum (przygotowane przez wychowawczynie p. M. Wójcik, K. Olędzką, R. Matusiewicz i A. Kurpik. Pomagały również p. J. Lech i p. M. Jędrzejewska)

Nieodłączną częścią gminnych obchodów odzyskania niepodległości była również uroczysta msza święta w intencji Ojczyzny, w kościele parafialnym w Prusach, koncelebrowana przez ks. Krzysztofa Romaniuka, 11 listopada 2017 r. Po mszy złożono kwiaty pod pomnikiem żołnierzy, którzy oddali życie za Polskę.