Noc z filmem historycznym - 16/17 II 2018r.

opublikowane: 24 mar 2018, 13:45 przez Nieznany użytkownik

Już po raz siódmy   nasza szkoła wzięła udział w „Nocy z filmem historycznym” organizowanej pod patronatem Dolnośląskiej Rodziny Szkół im. Armii Krajowej. Jest to projekt, na który uczniowie czekają cały rok a przeżycia z nocy w szkole pozostają w ich pamięci na długo i przekazywane są młodszym kolegom. W tym roku spotkaliśmy się  16/17 lutego 2018 r.   pod hasłem  „Drogi do niepodległości”. Udział w przedsięwzięciu wzięło 24 uczniów z klas II-III gimnazjum pod opieką pań Marii Karakow, Marzeny Jędrzejewskiej i Anny Pilipaki .

„Nocowanie” rozpoczęliśmy o godz. 18.30 w piątek. Po rozlokowaniu się w sali nr 9, gdzie tym razem rozłożyliśmy materace, podzieliliśmy się na 4 grupy. Każda grupa wybrała sobie nazwę związaną z niepodległością Polski. Projekt rokrocznie zakłada oglądanie filmów dokumentalnych i fabularnych związanych z tematem. W tym roku scenariusz nocy przygotowała szkoła z Trzebnicy, która zaproponowała filmy  o Józefie Piłsudskim, Romanie Dmowskim i roku 1918. Po zjedzeniu  wspólnej kolacji przystąpiliśmy do wykonania zadań, m. in. rozwiązywanie szyfru, wykonanie plakatu p.h. „Polska niepodległa”, rozwiązanie testu „Ojcowie niepodległości”, śpiewanie pieśni legionowych, gra w szczypiorniaka wzorem legionistów Józefa Piłsudskiego, udzielanie pierwszej pomocy,  pokonywanie toru przeszkód na sali gimnastycznej.  Program nocowania był tak wypełniony różnymi atrakcjami, że praktycznie nie mieliśmy czasu na sen tej nocy. Nawet nie zauważyliśmy jak nastał ranek 17 lutego i rozjechaliśmy się do domów. Według wypowiedzi uczniów: “Była to jedna z najlepszych imprez w naszej szkole ( kultowa! ), panie wymyśliły ciekawe zadnia, które wywołały w nas dużo entuzjazmu. Fajne były m.in. tunel w ciemności i tor przeszkód.”