Obchody rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 maja (2017r)

opublikowane: 3 maj 2017, 13:48 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 3 maj 2017, 13:50 ]
W piątek 28 IV 2017 odbyły się w naszej szkole dwa uroczyste apele.
Dzieci z klas 1-3 SP i oddziału przedszkolnego wystąpiły na apelu trzeciomajowym w Księginicach Wielkich. W przedstawieniu wzięły udział dzieci ze wszystkich klas! Na apel przybyli: wójt naszej gminy p. Wojciech Bochnak, przewodnicząca Rady Gminy Kondratowice p. M. Karakow, ks. Krzysztof Romaniuk, przewodnicząca Rady Rodziców p. Annemarie von Kap- herr, sołtys Księginic Wielkich p. Marcin Botuszan. Występ naszych dzieci był bardzo wzruszający.

Następnie w budynku w Prusach odbyła się akademia dla uczniów i mieszkańców gminy. Przybyli radni i sołtysi z przewodniczącą Rady Gminy - p. Marią Karakow na czele, wójt gminy p. Wojciech Bochnak, przewodnicząca Rady Rodziców p. Annemarie von Kap- herr, p. kapitan Józef Oleksiewicz, kierownicy niektórych jednostek organizacyjnych, rodzice. Po wprowadzeniu naszych sztandarów, zebrani odśpiewali hymn. Część artystyczną przygotowali uczniowie klasy piątej szkoły podstawowej i drugich gimnazjum. Przedstawienie w przystępny sposób przybliżyło uczniom okoliczności uchwalenia Konstytucji 3 maja i jej znaczenie dla naszej historii i teraźniejszości (scenariusz przedstawienia opracował Kuba Wójcik). Uczniów przygotowywały wychowawczynie poszczególnych klas: p. M. Wójcik, p. R. Matusiewicz, p. A. Kurpik. Akompaniament - p. B. Krzesaj.

W środę 3 maja w kościele parafialnym w Prusach mieszkańcy gminy uczestniczyli we mszy św. w intencji Ojczyzny celebrowanej przez ks. proboszcza Krzysztofa Romaniuka. Po mszy wszyscy przeszli pod pomnik poświęcony żołnierzom poległym za Ojczyznę. Wiązanki kwiatów złożyli przedstawiciele radnych, wójt gminy, delegacje naszych samorządów uczniowskich. We mszy św. uczestniczyły sztandary Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach oraz Gimnazjum Publicznego im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach.

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji imprezy.

Poniżej galerie zdjęć:

41 new photos · Album by fotkizspprusy wspolne