Piknik matematyczno - informatyczny (19 IV 2018 r.)

opublikowane: 19 kwi 2018, 11:05 przez Nieznany użytkownik

19 kwietnia 2018 uczniowie z klas IV - VII brali udział w pikniku matematyczno-informatycznym. W czasie, gdy ich starsi koledzy zmagali się z egzaminem gimnazjalnym oni starli się z łamigłówkami, rebusami, szyframi i matematycznymi zadaniami. Przerwy między zadaniami wypełniły zabawy ruchowe (dotleniony mózg to podstawa J). Uczniowie wykonywali różnego rodzaju pomiary, na podstawie których obliczali np. wiek drzew czy koszt ogrodzenia boiska do koszykówki. Część z nich zdołała nawet obliczyć przybliżony koszt wymiany nawierzchni boiska! W innym zadaniu korzystając z przygotowanych algorytmów odnajdowali ukryty skarb lub zamieniając się w kota tropili mysz. Bardzo atrakcyjne okazało się budowanie brył z klocków, będących na wyposażeniu nowej pracowni matematyczno-cyfrowo-przyrodniczej.

Okazuje się, że wizyta w szkole w dniu wolnym od lekcji może być bardzo przyjemna J

Zajęcia przeprowadziły panie M. Wójcik, R. Matusiewicz i C. Słońska.

Galeria zdjęć