Poczytaj mi starszy kolego! (styczeń 2018)

opublikowane: 22 lut 2018, 01:48 przez Nieznany użytkownik
„Poczytaj mi starszy kolego!”. Projekt pod takim hasłem realizowali uczniowie z klas Va i VI a wraz z p. Małgorzatą Żygadło, przygotowany w ramach Narodowego Programu Czytelnictwa. Aby zachęcić swoich młodszych kolegów do czytania, wykonali własnoręcznie, bardzo pomysłowe zakładki do książek. Przygotowali również wiersze dla dzieci, których recytację nagrali z pomocą telefonu komórkowego w formie audiobooka. Przed feriami 6 osób, które najaktywniej włączyły się w ten projekt, wyjechało pod opieką p. Marzeny Jędrzejewskiej do Księginic. Przez cały dzień czytali uczniom klas I-III fragmenty wybranych książek i wręczyli przygotowane przez siebie zakładki. Młodsi koledzy z dużym zainteresowaniem słuchali głośnego czytania a jeszcze większą radość sprawiły im zakładki do książek, które otrzymali od starszych kolegów.