Programu stypendialny „Marzenie o Nauce” (dla uczniów klas III gimnazjum)

opublikowane: 25 mar 2018, 11:44 przez Nieznany użytkownik
Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC prowadzi rekrutację do ósmej edycji programu stypendialnego „Marzenie o Nauce”. Wnioskiem zgłoszeniowym  I fazy rekrutacji jest wyłącznie formularz on-line wysłany przez Kandydata w terminie od 15 lutego do 31 marca 2018 roku za pośrednictwem strony www.efc.edu.pl.

Program „Marzenie o Nauce” adresujemy do uczniów III klas gimnazjów, którzy uzyskali średnią ocen za I semestr III klasy co najmniej 4,5 i zamieszkują na stałe w miejscowości do 30 tysięcy mieszkańców. Dochód na jedną osobę w gospodarstwie domowym Kandydata nie może przekraczać 900 zł netto. Warunkiem otrzymania stypendium jest przyjęcie do jednego z liceów współpracujących z Fundacją (pełna lista placówek dostępna na stronie www.efc.edu.pl).

W ramach stypendium Fundacja EFC pokrywa opłaty szkolne, koszty ubezpieczenia oraz zakwaterowania i wyżywienia w szkolnej bursie, udostępnia podręczniki, finansuje wycieczki klasowe i naukę języka angielskiego, a podczas ferii i wakacji zapewnia swoim stypendystom wyjazdy na obozy narciarskie i windsurfingowe.

W EFC dajemy szansę zabłysnąć młodym talentom. Takie osoby można spotkać w każdej polskiej szkole. W związku z tym będziemy wdzięczni za pomoc w promocji naszej inicjatywy wśród uczniów, m.in. poprzez umieszczenie plakatu promującego program stypendialny (w załączniku) w Państwa placówce oraz publikację informacji o rekrutacji na stronie internetowej szkoły.