Ogłoszenia‎ > ‎

Przed egzaminem - List Rzecznika Praw Dziecka do gimnazjalistów

opublikowane: 17 kwi 2016, 13:30 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

Drogie Uczennice, Drodzy Uczniowie,

przed Wami ważny egzamin, który sprawdzi dotychczas zdobytą przez Was wiedzę i umiejętności. Domyślam się, że pomimo intensywnych przygotowań, denerwujecie się. Chcę Was zapewnić, że to naturalne uczucie towarzyszące wszystkim testom; ważne, aby potrafić sobie radzić ze stresem, tak by mobilizował, a nie paraliżował. Wierzę, że pokonacie obawy i pewni siebie przystąpicie do egzaminu.

Egzamin gimnazjalny to pierwszy stopień do realizacji Waszych celów i pomysłów na dalszą edukację oraz życiową drogę. To także jeden z pierwszych egzaminów, które przyjdzie Wam zdawać w życiu. Bazować on będzie na wiedzy, jaką zdobyliście przez lata nauki i zweryfikuje umiejętność logicznego myślenia, wyciągania wniosków i uważnego czytania. Zapewniam Was, że nie ma się czego bać, bo, jak wiadomo, strach to zły doradca. Ważne jest to, w jaki sposób przygotowywaliście się do tego egzaminu – Wasza praca na pewno zaprocentuje i zostanie doceniona.

Pamiętajcie, że jest to test, który weryfikuje wiedzę, ale nie jest oceną Was samych, a to zawsze jest najważniejsze – to, kim jesteście i jakie wartości wyznajecie.

Zbliżający się egzamin kończy pewien etap nauki, ale równocześnie rozpoczyna kolejny – będzie to z pewnością czas wielu nowych wyzwań. Życzę Wam, by były to dobrze spędzone lata, pełne sukcesów i satysfakcji z podejmowanych działań. Każdemu w Was życzę powodzenia podczas egzaminu, za wszystkich mocno trzymam kciuki.

z serdecznymi pozdrowieniami
Wasz Rzecznik
Marek Michalak

Comments