Przedstawienie lalkowe (14 czerwca 2018)

opublikowane: 18 cze 2018, 22:52 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

W ramach edukacji czytelniczej, na zajęciach koła polonistycznego, uczniowie czytali mniej znane baśnie popularnych autorów. Najbardziej spodobała się wszystkim baśń „O mądrym Krawczyku” braci Grimm. Postanowiono napisać scenariusz na jej podstawie, a następnie przygotować przedstawienie lalkowe.

Uczniowie, w większości samodzielnie, wykonali kukiełki oraz potrzebne rekwizyty i dekoracje, nauczyli się ról na pamięć. Odbyło się kilka prób i 13 czerwca miała miejsce premiera. Przedstawienie zaprezentowano uczniom z klas V a i b uczęszczającym na zajęcia zespołu wyrównawczego, obejrzała je również wicedyrektor szkoły.

Następnego dnia spektakl zobaczyli uczniowie klas czwartych i pozostali z klas piątych. Wpatrzone w scenę oczy i uśmiechy na twarzach widzów świadczą o tym, że widowisko bardzo się podobało.