Śladami Patrona. Wycieczka do Warszawy (22-24 maja 2018)

opublikowane: 11 cze 2018, 04:09 przez Nieznany użytkownik

Galeria zdjęć

W dniach 22 – 24 maja 2018 r. uczniowie klas trzecich i drugich gimnazjum uczestniczyli w corocznej wycieczce śladami patrona naszej szkoły. W tym roku uczniowie mieli okazję bliżej poznać Warszawę.  Zwiedzanie stolicy rozpoczęto od Łazienek Królewskich, gdzie oprócz pięknej architektury i zieleni mieliśmy wyjątkową okazję podziwiać Cadillaca, który powstał w 1934 r. na specjalne zamówienie rządu polskiego z przeznaczeniem dla Marszałka Józefa Piłsudskiego. Następnie odwiedziliśmy groby i zapaliliśmy znicze pod pomnikami bohaterów Armii Krajowej na Wojskowym Cmentarzu na Powązkach. Starówka, Zamek Królewski, Pomnik Małego Powstańca, Muzeum Powstania Warszawskiego oraz Muzeum POLIN (gdzie poznaliśmy 1000 lat dziejów polskich Żydów) to kolejne punkty naszej wyprawy. W ostatnim dniu podziwialiśmy piękno i nowoczesność naszej stolicy z tarasu widokowego na XXX piętrze Pałacu Kultury i Nauki oraz wznosiliśmy się „Na skrzydłach marzeń” podczas seansu w najnowocześniejszym planetarium w Polsce Niebo Kopernika.