Sukces naszych przedszkolaków - Konkurs Uczę się Żyć Bezpiecznie

opublikowane: 15 maj 2014, 10:40 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 26 maj 2014, 13:40 ]
13 maja 2014 odbył finał subregionu wrocławskiego X Edycji Konkursu Uczę Się Żyć Bezpiecznie. Wielki sukces odniosły dzieci z naszego oddziału przedszkolnego: Lena Gracz, Julia Mroczka i Urszula Żak. Dziewczyny zajęły II miejsce i tym samym zakwalifikowały się to finału wojewódzkiego. To już drugi rok z rzędu, kiedy dzieci z oddziału p. Barbary Chyży kwalifikują się do finału wojewódzkiego! Finał odbędzie się 30 maja 2014. Gratulujemy i życzymy powodzenia.

Konkurs ma bardzo ciekawa formułę ponieważ organizatorzy nie  sprawdzają wiedzy uczestników poprzez ich ustne odpytywanie. Sprawdzenie wiedzy i umiejętności uczestników konkursu odbywa się poprzez praktyczne działanie. Szerzej o o założeniach programowych konkursu można przeczytaj na tej stronie (plik pdf)

Uczestnicy na każdej stacji postawieni zostaną przed konkretną sytuacją
wymagająca od nich rozwiązania problemu ratowniczego celem
wyeliminowania zagrożenia i doprowadzenia do sytuacji w której
zminimalizowany zostanie wskutek ich działania czynnik zagrożenia.

Galeria zdjęć z konkursu.                    Wyniki Subregiony Wrocławskiego (plik pdf)

Na zdjęciu poniżej nasze dzielne przedszkolaki wraz z nauczycielem prowadzącym.