Święto Konstytucji 3 Maja (2015)

opublikowane: 5 maj 2015, 12:27 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 6 maj 2015, 00:03 ]

W czwartek 30 IV 2015 odbyły się w naszej szkole dwa apele. Najpierw o godz. 9.00 uczniowie klas 1-3 SP wykonali przepiękne przedstawienie w Księginicach Wielkich. Występowały dzieci ze wszystkich klas (przygotowane przez swoje wychowawczynie)

Następnie o godz. 11.30 w budynku w Prusach odbyła się akademia dla uczniów i mieszkańców gminy. Przybyli radni i sołtysi z przewodniczącym Rady Gminy - p. Tadeuszem Woszczakiem na czele, sybiracy i kombatanci z p. kapitanem Józefem Oleksiewiczem, kierownicy jednostek organizacyjnych, rodzice. Po wprowadzeniu naszych sztandarów, zebrani odśpiewali hymn. Część artystyczna akademii rozpoczęła się od występu zespołu Złotokłose (przy akompaniamencie p. B. Krzesaj). Następnie występowali uczniowie klas piątych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum. Występ spotkał się z fantastycznym przyjęciem widzów. Uczniów przygotowywały wychowawczynie poszczególnych klas: p. M. Żygadło, p. A. Pilipaka, p. B. Sikora, p. H. Kłysz. Polonez zatańczyli uczniowie przygotowywania przez p. J. Lech.

W niedzielę 3 maja w kościele parafialnym w Prusach mieszkańcy gminy uczestniczyli w mszy św. w intencji Ojczyzny celebrowanej przez ks. proboszcza Krzysztofa Romaniuka. W homilii ks. proboszcz przypomniał słynne słowa John Fitzgerald Kennedy'ego „Nie pytaj, co twój kraj może zrobić dla ciebie, zapytaj, co ty możesz zrobić dla swojego kraju”. Trawestując te słowa zwrócił się do obecnych "Nie pytaj co Polska zrobiła dla ciebie, ale co ty możesz zrobić dla Polski.Po mszy Wójt Gminy - p. Wojciech Bochnak, oraz delegacje Samorządów Uczniowskich złożyły wiązanki kwiatów pod pomnikiem poświęconym żołnierzom poległym za Ojczyznę.

We mszy św. uczestniczyły sztandary Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach oraz Gimnazjum Publicznego im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach.

Serdecznie dziękujemy Gminnemu Ośrodkowi Kultury za pomoc w organizacji imprezy.

Poniżej galerie zdjęć z apeli: