Święto Konstytucji 3 Maja (Uroczysty apel 29.04.2016)

opublikowane: 3 maj 2016, 13:06 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 3 maj 2016, 13:07 ]
O godz. 11.30 w budynku w Prusach rozpoczęła się akademia dla uczniów i mieszkańców gminy. Wójt gminy Kondratowice p. Wojciech  Bochnak powitał wszystkich na gminnych obchodach święta -  radnych i sołtysów z przewodniczącą Rady Gminy - p. Marią Karakow na czele na czele, p. kpt. Józefa Oleksiewicza, ks. Krzysztofa Romaniuka, kierowników jednostek organizacyjnych, rodziców, uczniów i pracowników ZSP Prusy. Po wprowadzeniu naszych sztandarów, zebrani odśpiewali hymn. Pani M. Karakow przedstawiła krótki rys historyczny na temat genezy obchodzonego święta. Część artystyczna została przygotowana przez uczniów klas piątych szkoły podstawowej i drugich gimnazjum (pod opieką wychowawczyń poszczególnych klas: p. K. Olędzkiej, p. M. Gargulińskiej, p. M. Karakow, p. B. Cichy oraz p. J. Lech, p. M. Jędrzejewskiej i p. B. Krzesaj). Występ bardzo się spodobał publiczności. Po części artystycznej głos zabrał ks. Krzysztof Romaniuk oraz kpt. Józef Oleksiewicz.
Goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany przez GOK w Kondratowicach.  Galeria zdjęć.