Uczę się Żyć Bezpiecznie (28.04.2015)

opublikowane: 29 kwi 2015, 13:44 przez ZSP Prusy

Uczniowie Zespołu Szkół Publicznych w Prusach uczestniczyli w kolejnej edycji konkursu „Uczę się Żyć Bezpiecznie”. Reprezentowały nas 3 trzyosobowe drużyny: przedszkolaki (opiekun p. B.Chyży), uczniowie z klas 1-3 SP (opiekun p. M. Krzesińska), uczniowie z klas 4-6 SP (p. G.Mazur). Konkurs ma charakter zadań praktycznych wykonywanych samodzielnie przez uczniów na kolejnych stacjach.

O tym jaka jest skala trudności można przekonać się po lekturze założeń programowych konkursu na stronie:

W finale subregionu wrocławskiego nasi uczniowie wypadli bardzo dobrze zdobywając miejsca:

• Przedszkolaki IV miejsce na 12 drużyn
    • Klasy 1-3 V miejsce na 17 drużyn
    • Klasy 4-6 SP X miejsce na 21 drużyn

Uczniom i ich opiekunom serdecznie gratulujemy!

Głównym celem konkursu jest wsparcie systemu bezpieczeństwa Województwa Dolnośląskiego poprzez nabycie przez dzieci i młodzież wiedzy i umiejętności pomocy sobie i innym oraz bezpiecznych zachowań w sytuacjach zagrożeń i w życiu codziennym.

• Obszary Założeń Programowych Konkursu:
  • Pierwsza pomoc
  • Bezpiecznie z prądem