VII Powiatowy Konkurs Przyrodniczy (3 VI 2015)

opublikowane: 15 cze 2015, 13:29 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 21 cze 2015, 13:52 ]

Tradycyjnie,  jak co  roku o tej  porze,  w naszej szkole odbywa się Powiatowy Konkurs Przyrodniczy dla uczniów szkół podstawowych. Tym razem była to 7 edycja i wzięło  w niej udział   pięć  szkół naszego powiatu:

1.      Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie

2.      Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  im. Tadeusza Kościuszki w Strzelinie

3.      Zespół Szkół Publicznych w Wiązowie Szkoła Podstawowa im. Piastów Śląskich

4.      Zespół Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach

5.      Zespół Szkół w Kuropatniku

Główny patronat  kolejny już raz objęła firma Mota-Engil Central Europe Kopalnia Granitu w Górce Sobockiej. Dzięki przychylności  dyrektora pana Marcina Galosa i finansowemu wsparciu firmy uczestnicy konkursu mogli otrzymać wspaniałe nagrody i upominki: Czytnik książek, tablet, słuchawki, album na zdjęcia oraz kubki z okolicznościową sublimacją dla każdego.

Każdy uczestnik zaprezentował wcześniej przygotowane przez siebie doświadczenie, a następnie pisał test wiedzy na temat: „Co w człowieku piszczy- tajemnice ludzkiego ciała”. Mimo ogromnej tremy uczniowie wykazali się dużą swobodą autoprezentacji oraz bogatą wiedzą o budowie ciała  człowieka. Komisja konkursowa oceniła w kategorii indywidualnej oraz w kategorii szkół. Wyniki przedstawiają się następująco:

Kategoria uczniowie:

I miejsce: Katarzyna Ossowska uczennica Zespołu Szkół Publicznych, Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach

II miejsce: Julia Rabenda z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie

III miejsce: Paweł Kaczmarek z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4  im. Tadeusza Kościuszki  w Strzelinie

Wyróżnienie dla najmłodszego uczestnika konkursu: Wojciech Dziedziński z  Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4  im. Tadeusza Kościuszki  w Strzelinie

Kategoria szkoły:

I miejsce: Zespół Szkół Publicznych Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach

II miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie

III miejsce: Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4  im. Tadeusza Kościuszki  w Strzelinie

Organizatorzy konkursu składają podziękowania dla firmy Mota-Engil Central Europe SA  oraz gratulacje dla uczestników konkursu a także szkół, których uczniowie byli reprezentantami!

2015_06_03 Konkurs Przyrodniczy

02.06.2015