VI Noc z filmem historycznym - 3 i 4 lutego 2017 r.

opublikowane: 13 lut 2017, 01:35 przez fotkizspprusy wspolne
VI Noc z filmem historycznym - 3 i 4 lutego 2017 r. (od godziny 18 w piątek do godziny 7 rano w sobotę ). Już po raz szósty nasza szkoła wzięła udział w akcji organizowanej przez Dolnośląską Rodzinę Szkół Armii Krajowej pod nazwą „Noc z filmem historycznym”. Tematem nocy byli tym razem „Cichociemni”. Uczestniczyło w niej 25 uczniów z klas I-III gimnazjum pod opieką pań Marzeny Jędrzejewskiej, Anny Pilipaki i Karoliny Orzechowskiej. Celem spotkania było przybliżenie uczniom historii Cichociemnych, rozbudzenie wśród uczniów zainteresowania historią współczesną, rozwijanie umiejętności pracy w grupie i wyzwalanie kreatywności uczniów. Plan nocy obejmował m.in. oglądanie filmów o cichociemnych i grę dydaktyczną. Pięć zespołów miało do wykonania 9 zadań. Należało rozwiązać test wiedzy o cichociemnych, przesłać i odczytać zaszyfrowaną wiadomość alfabetem Morsea za pomocą latarek, posłużyć się fałszywą tożsamością, pokonać tor przeszkód na sali gimnastycznej, czołgać się, rzucać do celu, ułożyć i wykonać song dla cichociemnych, przejść musztrę i przemknąć bezszelestnie ciemnym tunelem, omijając łapaczy (nauczyciele z zawiązanymi oczami). Atrakcji było wiele, bo oprócz zadań uczyliśmy się jeszcze tańczyć „belgijkę” i zjedliśmy wspólną kolację. Nie spaliśmy całą noc, ale naprawdę było warto!