VI Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

opublikowane: 1 kwi 2017, 13:09 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 9 kwi 2017, 13:32 przez ZSP Prusy ]
29 III przedstawiciele drugoklasistów pięciu szkół powiatu strzelińskiego spotkali się w szkole w Księginicach, by wziąć udział w konkursie. W tym roku konkurs przebiegał pod hasłem "Baśnie z tysiąca i jednej nocy", a dzieci czytały fragmenty "Sindbada Żeglarza". Tekst był bardzo trudny, ale najlepsi poradzili sobie świetnie i z płynnością i z interpretacją. Czytających słuchali nasi uczniowie z klas 3a i 3b, którzy również wystąpili dla zebranych gości. Wyglądali orientalnie, czym wzbudzali zachwyt wśród dziecięcej i dorosłej wydowni. Jury - panie Mirosława Szychowiak (poetka, pisarka), Lidia Widelska (bibliotekarka z Publiczej Bilbl. w Strzelinie) przyznało następujące nagrody:
I miejsce - Antoni Balcer PSP nr 5 w Strzelinie
II miejsce - Łukasz Majewski SP w Prusach
III miejsce - ex aequo Cezary Juszkiewicz SP Borów, Karolina Paszek PSP nr 5 w Strzelinie
Konkurs przygotowały panie M. Litwin, E. Rudnicka, K. Bazal.

Cała galeria poniżej: