Wicemistrzowie Województwa Dolnośląskiego - konkurs "Uczę się bezpiecznie żyć" (10 maja 2017)

opublikowane: 11 maj 2017, 05:00 przez fotkizspprusy wspolne   [ zaktualizowane 12 maj 2017, 04:00 przez ZSP Prusy ]

II miejsce w województwie dolnośląskim! Brawo dla drużyny naszych przedszkolaków w składzie: Urszula Jakielaszek, Antoni Smak, Alan Szczepański! Nasze przedszkolaki zostały Wicemistrzami Województwa Dolnośląskiego. Serdecznie gratulujemy dzieciom, ich rodzicom i p. Barbarze Chyży.

10 maja 2017 we Wrocławiu odbył się Finał Wojewódzki XIII KONKURSU BEZPIECZEŃSTWA ZARZĄDU WOJEWÓDZTWA DOLNOŚLĄSKIEGO I STOWARZYSZENIA GMIN POLSKICH EUROREGIONU NYSA „UCZĘ SIĘ BEZPIECZNIE ŻYĆ”

Nasze dzieci musiały się wykazać umiejętnością udzielania pierwszej pomocy osobie, która złamała nogę, pomagały dziewczynce z krwawiącym nosem. Bardzo dobrze znają przepisy ruchu drogowego. Wiedzą, jak poruszać się w terenie zabudowanym i poza terenem zabudowanym, a jak na ścieżce rowerowej. Potrafią udzielać pomocy w sposób bezpieczny dla siebie stosując właściwe procedury ratownicze. Mają też szeroką wiedzę na temat ekologii, higieny i zdrowia.

Dzieci miały też okazję pozwiedzać okolice rynku – szlak krasnali.