Wizyta wolontariuszy AEISEC (styczeń 2016)

opublikowane: 14 lut 2016, 13:51 przez ZSP Prusy
W ostatnim tygodniu przed feriami nasi uczniowie mogli uczestniczyć w warsztatach prowadzonych przez wolontariuszy AEISEC . Odwiedzili nas dwaj sympatyczni goście z Indii - Pranav i Aditya. Wizyta była inicjatywą Samorządu Uczniowskiego Gimnazjum. Wiele osób zaangażowało się organizację wizyty. Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem p. K. Olędzką oraz nasze anglistki p. E. Milewska i p. K. Orzechowska - zadbali by nasi goście czuli się u nas jak w domu. Dziękujemy państwu von Kap -herr za zakwaterowanie i wyżywienie wolontariuszy - nie ma słów jakimi moglibyśmy państwu podziękować.

Stowarzyszenie Studentów AIESEC powstało w Sztokholmie w 1948 roku z inicjatywy studentów siedmiu państw zachodnioeuropejskich. Założyciele postanowili stworzyć organizację, która przez swój międzynarodowy i edukacyjny charakter doprowadzi lepszego zrozumienia się ludzi z różnych krajów i kręgów kulturowych. Zrozumienia, które które jest niezbędne, by , nigdy nie powtórzyła się tragedia, jaką była II Wojna Światowa. Aktualnie jest to największa na świecie, studencka organizacja edukacyjna działająca w 83 krajach świata na ponad 700 uczelniach wyższych wszystkich kontynentów.