Wszyscy czytamy Quo vadis (XI 2016)

opublikowane: 28 lis 2016, 11:48 przez fotkizspprusy wspolne
  15 listopada, dokładnie w setną rocznicę śmierci pisarza, w ZSP w Prusach wystartowała akcja pod hasłem  Wszyscy czytamy Quo vadis. Przygotowali ją i przeprowadzili członkowie koła polonistycznego: Katarzyna Ossowska, Paulina Jędrzejewska i Bartosz Kwiatkowski pod opieką  swoich nauczycielek- p. Katarzyny Olędzkiej i p. Marzeny Jędrzejewskiej. Fragmenty powieści o czasach Nerona czytali miedzy innymi: Ks. Krzysztof  Romaniuk, wójt gminy Kondratowice p. Wojciech Bochnak, dyrektor szkoły  p. Jacek Matusiewicz, przewodnicząca Rady Rodziców p. Annemarie von Kap- herr,  nauczyciel bibliotekarz p. Marzena Jędrzejewska. Dodatkowo goście podzielili się z młodzieżą refleksjami na temat korzyści płynących z czytania, opowiadali o swoich ulubionych lekturach z czasów dzieciństwa oraz odnosili się do innych dzieł Sienkiewicza. Młodzież szczególnie zainteresowała kolekcja komiksów o przygodach Tytusa, Romka i Atomka oraz czytnik e-book, które zaprezentował zebranym dyrektor szkoły w Prusach. Wójt Wojciech Bochnak mówił z kolei o swoich ulubionych książkach. Podkreślił, że preferuje on te tradycyjnie wydane. Zainteresowaniem uczniów cieszyło się także spotkanie z księdzem Krzysztofem Romaniukiem, który z kolei odniósł się do symboliki ryby w chrześcijaństwie i początków chrześcijaństwa.  Przewodnicząca Rady Rodziców opowiadała o swoich zmaganiach z literaturą polską. Trzeba przyznać, że zmagania te są bardzo owocne, a wiedzy o literaturze i kulturze polskiej pani Annemarie może pozazdrościć niejeden Polak.