Wybory do Rady Samorządu Uczniowskiego SP

opublikowane: 20 wrz 2017, 03:55 przez ZSP Prusy
Sposób przeprowadzenia wyborów został ustalony (relacja pod kreską). Do piątku do godz. 14.00 oczekujemy na zgłoszenia komitetów wyborczych (pełne składy zarządu) z podpisami min. 15 uczniów szkoły.

Wybory zostaną przeprowadzone w środę 27 IX 2017r. (rano będzie prezentacja kandydatów). Każda klasa wybierze swojego przedstawiciela do Rady SU i każdy uczeń odda głos na jeden z kandydujących zarządów. W ten sposób zostanie wyłoniona Rada Samorządu Uczniowskiego SP.

W środę 20 IX 2017 Uczniowie klas 4-7 SP w głosowaniu powszechnym ustalili nową ordynację wyborczą do Rady Samorządu uczniowskiego

Głosowanie przeprowadziła komisja w składzieWeronika Brusiło, Sylwester Pietruszyński, Kornelia Zielińska, Alina Marynowska (pod opieką p. M. Jędrzejewskiej).

Wyniki głosowania:

Oddano 119 głosów

Głosów ważnych 118

Głosów nieważnych 1

Głosy na TAK 99

Głosy na NIE 19

Komisja stwierdza, że uczniowie poparli propozycje nowej ordynacji wyborczej.