Wycieczka do kolebki państwowości polskiej (14-16 maja 2018)

opublikowane: 22 maj 2018, 10:08 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy   [ zaktualizowane 22 maj 2018, 10:09 ]
W dniach 14- 16 maja 2018 roku uczniowie kl. VII Szkoły Podstawowej i II klas gimnazjalnych pod opieką Pań Marii Karakow, Beaty Cichy, Marzeny Jędrzejewskiej i Grażyny Mazur mieli okazję przeżyć wspaniałą przygodę na terenach pięknej Wielkopolski. Uczniowie wraz z opiekunami udali się do kolebki państwa polskiego, czyli Gniezna, Poznania, Biskupina i Wenecji. Podczas zwiedzania katedr w Gnieźnie i Poznaniu poznali historię pierwszych Piastów oraz pierwszych polskich męczenników. Mogli niemalże dotknąć autentycznych śladów wydarzeń sprzed ponad 1000 lat. W Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie zobaczyli wiele fascynujących zabytków zarówno kultury materialnej jak i piśmiennictwa. Uczestnicy wycieczki zwiedzili również Muzeum Archeologiczne w Biskupinie poznając życie i osiągnięcia naszych praprzodków. Wielkie emocje towarzyszyły im także podczas zwiedzania Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Wycieczka obfitowała również w wiele innych atrakcji. Wyjazd był udany i dostarczył wszystkim niezapomnianych wrażeń.