Wycieczka klas szóstych do Komendy Powiatowej Policji w Strzelinie (6 II 2018)

opublikowane: 8 lut 2018, 10:46 przez fotkizspprusy wspolne
06.02.2018 roku uczniowie klas 6a i 6b wraz z wychowawczyniami wzięli udział w wycieczce do KPP w Strzelinie. O pracy w policji opowiadał dzieciom Specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej asp. szt. Jacek Waś. Uczestnicy dowiedzieli się, co to jest pojazd uprzywilejowany i jak powinni zachować się inni uczestnicy ruchu w zetknięciu z nim.  Na własnej skórze doświadczyli zatrzymania podejrzanego i jakie "atrakcje" czekają na niego na tzw. "dołku".  Największych emocji dostarczyła wszystkim możliwość wejścia do nowoczesnego radiowozu policyjnego, który od niedawna znajduje się na wyposażeniu policji w Strzelinie. Pan Jacek Waś zachęcał uczniów do wstąpienia w szeregi policji po zdobyciu przez nich odpowiedniego wykształcenia. Podkreślił, że nie jest łatwo zostać policjantem.