Wycieczka szlakiem I Kompanii Kadrowej (25-26 maja 2018)

opublikowane: 21 cze 2018, 00:37 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy

W dniach 25-26.05.2018 r. uczniowie klas VI pod opieką Pań Ewy Majewskiej i Marii Karakow wzięli udział w kolejnym rajdzie zorganizowanym przez Klub Historyczny im. “Grota” oraz Instytut Pamięci Narodowej oddział Wrocław. Uczniowie należący do Dolnośląskiej Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej udali się tym razem szlakiem I Kompanii Kadrowej w związku z upamiętnianiem 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Uczestnicy wycieczki zwiedzili Kraków a następnie szlakiem legionistów Piłsudskiego podążyli w kierunku Kielc. Podczas rajdu uczniowie mieli niepowtarzalną okazję przebywać i rozmawiać ze świadkami historii, którzy doskonale pamiętają czasy walki Polaków o wolność i niepodległość. Wycieczka była również okazją do zwiedzenia głównych zabytków Krakowa oraz podziwiania przepięknych ruin zamku w Ogrodzieńcu.