Wyniki VIII Przeglądu Piosenki Religijnej

opublikowane: 30 paź 2012, 10:13 przez ZSP Prusy   [ zaktualizowane 30 paź 2012, 10:13 ]
Dnia 25.10.2012r. roku w kościele parafialnym w Prusach odbył się VIII Przegląd Piosenki Religijnej pod hasłem „Śpiewajmy Panu”, zorganizowany przez katechetki - Krystynę Bazal, Małgorzatę Banaszczyk i Grażynę Mazur. Celem konkursu jest propagowanie wśród dzieci i młodzieży, a także wśród osób dorosłych tradycji śpiewania pieśni i piosenek religijnych.

Tegoroczny konkurs odbył się w dwóch kategoriach wiekowych: szkoły podstawowe i gimnazja. Do konkursu zgłosiło się 84. uczestników, którzy wystąpili w 30. grupach (soliści i grupy wokalne).
W pracach komisji konkursowej brali udział:
- Ks. Krzysztof Romaniuk - Proboszcz Parafii Prusy
- Ks. Dziekan StanisławWłodarski – Dziekan Dekanatu Strzelińskiego
- Ks. Kanonik Antoni Drwiła - Proboszcz Parafii Dobrzenice
- Pani Ewa Majewska - Wicedyrektor Zespołu Szkół Publicznych w Prusach
- Pani Maria Olejnik – Dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Kondratowicach

W kategorii szkół podstawowych:
I miejsce ex aequo zajęła Zuzanna Kwiędacz i Zespół "Do góry nogami" ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach.
II miejsce ex aequo – uczniowie SP w Nieszkowicach: (Anna Pawlak, Agata Drozdalska, Jakub Pawlak i Karolina Oleksów) i Duet - Damian Śledziona i Zuzanna Faściszewska ze Szkoły Podstawowej w Polakowicach.
III miejsce – Uczniowie kl. II a ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach.
Nagrodę Specjalną Proboszcza Parafii Prusy – Księdza Krzysztofa Romaniuka zdobyli uczniowie Szkoły Podstawowej w Zielenicach - Julia Kuriata, Martyna Jasnowska i Dawid Gądek.
Nagrodę Specjalną Księdza Dziekana Stanisława Włodarskiego zdobyła Małgorzata Kwiędacz ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

W kategorii gimnazjów:
I miejsce ex aequo zajęła : Aleksandra Czop z Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach i Dawid Kalinowski z Gimnazjum im. Zesłańców Sybiru w Piławie Górnej,
II miejsce - uczennica Gimnazjum Nr 2 im. Żołnierza Polskiego w Strzelinie – Eliza Nowicka
III miejsce – Kamila Janowska z Gimnazjum im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach.

Wyróżnienie oraz Nagrodę Specjalną Proboszcza Parafii Prusy – Księdza Krzysztofa Romaniuka zdobyli uczniowie: Cazary Barnowski, Szymon Czachor i Dawid Cieśliński z Gimnazjum w Zespole Placówek Oświatowych w Strzelinie, którzy wykonali własną kompozycję w rytmie RAP, a Nagrodę Specjalną Księdza Dziekana Stanisława Włodarskiego zdobyła Sylwia Droszczak z Gimnazjum im. Piastów Śląskich w Łagiewnikach.