X Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy (18 maja 2018)

opublikowane: 1 cze 2018, 11:40 przez Nieznany użytkownik

8 maja 2018r. w naszej szkole odbyła się X edycja Konkursu Przyrodniczego. Jak zwykle zaprosiliśmy uczniów klas IV-VI szkół podstawowych z powiatu strzelińskiego oraz powiatów sąsiednich.

GALERIA ZDJĘĆ

Z okazji obchodzonej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości, temat przewodni konkursu brzmiał „Przyroda Ojczysta”.

Zwyczajem jest, że konkurs składa się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej.

Część praktyczna zawsze wzbudza niesamowite emocje zarówno dla samych uczestników konkursu jak i oglądających. Prezentowane doświadczenia z roku na rok osiągają coraz wyższy poziom. Uczniowie byli doskonale przygotowani i w sposób profesjonalny przedstawili swoje eksperymenty.

Część teoretyczna natomiast sprawdzała wiedzę w formie testu składającego się z 30 pytań z zakresu: rzeźba terenu Polski, klimat, rośliny i zwierzęta chronione. rzeki i jeziora oraz granice Polski.

Rywalizacja była zacięta a wyniki uczestników niemal wyrównane.

Zwycięzcami indywidualnymi zostali:

1 miejsce: Michał Hewko z PSP nr5 w Strzelinie

2 miejsce: Maria Kruk z PSP nr5 w Strzelinie

3 miejsce: Sylwester Pietruszyński z SP w Prusach

W rywalizacji drużynowej wyłoniono następujące szkoły:

1 miejsce: PSP nr5 im. Bolka I Świdnickiego w Strzelinie

2miejsce: SP im Bohaterów Armii Krajowej w Prusach

3 miejsce: PSP w Kuropatniku

Zmagania uczniów oceniała komisja konkursowa w składzie:

1. Janina Nurkowska –nauczyciel w CKZiU w Strzelinie
  2. Marcin Galos – dyrektor [rodukcji przemysłowej w firmie Mota Engil Central Europe
  3. Ewa Mimochód –Petlicka – nauczyciel SP nr3 w Strzelinie
  4. Jolanta Warcholińska- Nauczyciel w CKZiU w Ludowie Polskim

Nagrody dla zwycięzców były bardzo atrakcyjne. Dzięki hojności i finansowemu wsparciu firmy Mota Engil Central Erope mogliśmy zakupić nagrody i prezenty dla każdego uczestnika konkursu. Uczniowie mieli do wyboru: tablet Huawei T3 7, słuchawki nauszne, przenośny bluetooth, akumulatory USB. Dla szkół oczywiście statuetki a dla pozostałych- pamiątkowe kubki z sublimacją o tematyce patriotycznej.

Dyrekcja SP w Prusach oraz organizatorzy konkursu składają na ręce Dyrektora Produkcji Przemysłowej pana Marcina Galosa serdeczne podziękowania firmie MotaEngil Central Europe za hojność i finansowe wsparcie konkursu przyrodniczego w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Armii Krajowej w Prusach.

Organizatorzy: Halina Kłysz, Małgorzata Banaszczyk, Aneta Kurpik