Ogłoszenia‎ > ‎

Zespół Szkół Publicznych w Prusach odznaczony medalem Pro Patria

opublikowane: 29 lut 2012, 10:02 przez SP im. Bohaterów AK w Prusach Prusy   [ zaktualizowane 29 lut 2012, 10:04 ]
29 lutego 2012 Zespół Szkół Publicznych w Prusach został odznaczony medalem Pro Patria. Stało się to podczas uroczystości obchodów piątej rocznicy powstania Dolnośląskiej Rodziny Szkół Armii Krajowej i Bohaterów Armii Krajowej. Uroczystość odbyła się w Oleśnicy.

Medal jest nadawany przez Kierownika Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych na podstawie udokumentowanego wniosku naczelnych władz organizacji kombatanckich i ofiar represji, a także organów administracji rządowej i samorządowej szczebla wojewódzkiego i powiatowego oraz polskich placówek dyplomatycznych i attachatów wojskowych.

Na podstawie zatwierdzonego przez Komisję Heraldyczną przy Ministrze Spraw Wewnętrznych i Administracji regulaminu nadawania Medalu „Pro Patria”, mogą być nim honorowane osoby (fizyczne oraz prawne) szczególnie zasłużone w kultywowaniu pamięci o walce o niepodległość Rzeczypospolitej Polskiej.

Medal jest zaszczytem ale również i zobowiązaniem do kultywowania pamięci bohaterów, dzięki którym żyjemy w wolnej Polsce.

Comments