Propozycje tematów gimnazjalnych projektów edukacyjnych na rok szkolny 2017/2018

Propozycje gimnazjalnych projektów edukacyjnych – rok szkolny 2017/2018 (w nawiasach opiekunowie projektów)

1. Czy potrafimy zorganizować biegi przełajowe w ramach akcji „Pola Nadziei”? (p. K. Stawowczyk)
  2. „Cudze chwalicie, swego nie znacie” - rajd rowerowy szlakiem zabytków naszej gminy. (p. J. Lech, p. D. Kożuchowski)
  3. Jaki zorganizować „Mikołajki na sportowo” dla naszych najmłodszych kolegów. (p. D. Kożuchowski, p. J. Lech)
  4. Jak zorganizować wędrówkę pieszą na szczyt góry Ślęża? (p. M. Daź)
  5. Jak zostałam Mona Lisą. Tworzymy fotograficzne przeróbki dzieł sztuki. (p. K. Olędzka)
  6. Co czytali nasi nauczyciele, gdy byli w naszym wieku? Reportaż. (p. K. Olędzka)
  7. Jak bohaterowie Armii Krajowej. Gra terenowa. (p. K. Olędzka)
  8. Czy potrafimy zorganizować konkurs wiedzy o lekturach szkolnych? (p. M. Gargulińska)
  9. Czy znasz historię Strzelina? Zorganizowanie wycieczki dla młodszych kolegów. (p. M. Karakow)
  10. Co warto wiedzieć o Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej- prezentacja wybranych informacji. /W języku angielskim/ (p. E. Milewska)
  11. Co warto wiedzieć o Królowej Elżbiecie II– prezentacja wybranych informacji. /W języku angielskim/. (p. E. Milewska)
  12. Wihajster, szlafrok, flaszka- jak język niemiecki funkcjonuje w naszym życiu codziennym. (p. H. Mularska)
  13. Matematyka w sztuce – poszukiwanie związków matematyki z różnymi dziedzinami sztuki. (p. R. Matusiewicz)
  14. Poczet polskich matematyków. Czy polscy matematycy znani są na świecie? (p. R. Matusiewicz)
  15. Dlaczego lubimy symetrię w naszym otoczeniu? (p. R. Matusiewicz)
  16. Jakie gatunki fauny i flory żyjące w najbliższej okolicy objęte są ochroną gatunkową? (p. A. Kurpik)
  17. Jak zorganizować konkurs matematyczny dla klas III SP? (p. M. Wójcik)
  18. Jak zorganizować konkurs geograficzny dla klas siódmych SP? (p. H. Kłysz)
  19. Sytuacje stresogenne młodzieży uczącej się. Czy stres można pokonać? (p. R. Matusiewicz)
  20. Czym interesują się moi znajomi? Jak aktywnie spędzać czas wolny? (p. R. Matusiewicz)
  21. "Oni też byli dziećmi"- jak wyglądało dzieciństwo naszych bliskich dorosłych? (p. A. Bilska)
  22. Czy warto podejmować ryzykowne zachowania pod wpływem grupy rówieśniczej? (p. A. Kurpik)
  23. Jak odpowiedzialnie korzystać z mediów społecznych? (p. M. Gargulińska)